تعریف کلی شستشوی نمای ساختمان

کلمه نماشویی با توجه به معنی ظاهری که دارد به شستشو و همچنین نظافت نمای بیرونی هر نوع ساختمانی اشاره دارد. شستشوی نمای ساختمان، یکی از خدمات ساختمانی است که با روش­های زیادی انجام می­شود. همانطور که همه ما می­دانیم؛ عملیات نماشویی ساختمان و شستشوی نمای ساختمان، یک فعالیت بسیار ضروری و مورد نیاز برای نمای همه­ی ساختمان­هاست. نماشویی ساختمان باعث می­شود تا از آسیب­رسانی جرم­ها به نمای ساختمان جلوگیری شود.

نماشویی ساختمان و مجموعه های خدماتی

کار نماشویی ساختمان این روزها از فعالیت­های کاربردی و مهم در جهان ساختمان محسوب می­شود. شستشوی نمای ساختمان در زیباسازی و بازسازی نمای ساختمان­ها بسیار مورد استفاده قرار می­گیرد. این روزاها با وجود آلودگی­های محیطی و شهری، نمای ساختمان­ها با کثیفی­های زیاد و متعددی روبرو هستند. کثیفی نمای ساختمان­ها باعث می­شود که شهروندان زیبایی شهر خود را از دست بدهند و چنین چیزی به معنی از بین­رفتن شادابی در جامعه است.

امروزه برای رفع چنین مشکلی و برای جلوگیری از آلودگی بصری در شهر، شستشوی نمای ساختمان و نماشویی راه چاره است. شرکت­ها و مجموعه­های خدماتی ساختمان، به شستشوی نمای ساختمان­ها و نماشویی می­پردازند که با وصل­کردن طناب و بدون نصب داربست چنین خدماتی توسط افراد خبره ارائه می­شود.

دراین فعالیت پر تقاضا از دستگاه  واترجت، واتر سندبلاست و به همراه آن از مواد های نانو، جرم گیر و رسوب زدا استفاده می کنند. در واقع نماشویی ساختمان جهت لایه برداری از سطوح سنگ نمای ساختمان و برای از بین بردن کثیفی ها و جرم ها مورد استفاده قرار می گیرد.

تاثیر نماشویی ساختمان در زیبایی و تمیزی نمای ساختمان ها

هزینه شستشوی نمای ساختمان

هزینه شستشوی نمای ساختمان؛ عاملی است که به موارد مختلفی بستگی دارد. قیمت و هزینه نماشویی ساختمان وابستگی و ارتباط زیادی به نما و نوع نمای ساختمان دارد. مثلا اگر متخصصان نماشویی ساختمان بخواهند هزینه آن را محاسبه کنند به وضعیت و جنس فعلی ساختمان توجه می­کنند که آجری، رومی، سنگی یا شیشه­ای است. چنین عاملی در تمامی ساختمان­ها متفاوت و متغیر است چون که پاک­کردن هر سطحی از ساختمان، بستگی به جنس آن نما دارد که روش­های متفاوتی برای شستشو به کار می­رود و همچنین نوع و میزان آلودگی سطح نیز بسیار مهم است.

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در شستشوی نمای ساختمان؛ میزان آلودگی سطح ساختمان است که در قیمت نماشویی و هزینه­های آن بسیار موثر است. همانطور که واضح است؛ نمایی که بسیار آلوده باشد نیاز به صرف زمان بیشتری دارد و همچنین مواد بیشتری برای پاکسازی مصرف می­کند. پس نتیجه می­گیریم هرچقدر میزان آلودگی نمای ساختمان کمتر باشد، قیمت شستشوی نما نیز کاهش پیدا می­کند.

از عوامل موثر دیگر در قیمت اجرای نماشویی ارتفاع و مساحت سطوح است.و براساس مساحت سطح که نیاز به شستشو دارد قیمت نوسان می­یابد. هرچه ارتفاع ساختمان بلندتر باشد تجهیزات و موادی که در شستشو استفاده میشود افزایش یافته و هزینه تغییر می­یابد.

براساس آنچه که در ابتدا گفتیم؛ شستشوی نمای ساختمان؛ بر اساس جنس آن نما سختی و روش خود را دارد. مثلا شستشوی نمای ساختمان با سطوح شیشه­ای به دلیل جنسی که دارد، بسیار راحت­تر و آسوده­تر است و برعکس شستشوی نمای ساختمان­های سنگی و آجری به دلیل وجود اختلاف سطح در آن­ها سخت­تر است که باالطبع هزینه بیشتری باید صرف شستشوی آن شود.

در کل قبل از اجرای هر پروژه­ای در شستشوی نمای ساختمان، نیازمند مشاهده­ی کارشناسان و بازدید آن­ها از ساختمان است و سپس بعد از آن است که نرخ نماشویی با طناب را به مشتری ارائه می­کنند.

انواع روش های نماشویی ساختمان

شستشوی نمای ساختمان با روش­های متفاوتی صورت می­گیرد که با توجه به نوع نمای ساختمان، جنس آن و میزان کثیفی آن از روش­های متفاوتی استفاده می­شود. انواع نماشویی ساختمان اعم از: نماشویی با طناب،  نماشویی با داربست، نماشویی با کلایمر، نماشویی با جرثقیل و نماشویی با بالابر هیدرولیکی است. با تمامی پنج روشی که ذکر شد، شستشوی نمای ساختمان ممکن است که مجموعه منیب قادر به اجرای تمامی روش­ها با بهترین نوع اجرا و کیفیت است.

یکی از بهترین روش­هایی که برای شستشوی نمای ساختمان خود می­توانید استفاده کنید استفاده از روش نماشویی با طناب می باشد که در ادامه مطالب توضیحات کاملی درباره کلیه روش ها و همچنین به بررسی مزایا و معایب آن­ها خواهیم پرداخت. تا انتهای متن با ما همراه باشید.

خدمات متنوع و مختلف در شستشوی نمای ساختمان

شست و شوی نما با استفاده از راه های مختلف امکان پذیر است در یک روش از نماشویی از داربست استفاده می­کنیم و در یک روش از طناب بهره گرفته می­شود. در نماشویی با استفاده از داربست زمان اجرای کار بسیار طولانی و زمان­بر است و همچنین سختی­های خود را دارد و علاوه بر آن هزینه­بر است و انجام این فعالیت با داربست خطرناک تر نسبت به روش راپل است. در اجرای خدمات نماشویی با دسترسی طناب سرعت اجرا و انجام کار بسیار بیشتر از اجرا با داربست بوده و همچنین از نظر ایمنی امنیت بسیار بالا و مطمعن تر است و هزینه مقرون به صرفه ای دارد.

راه کارها و روش های مختلف شستشوی نمای ساختمان ها

با توجه به مواردی که ذکر شد؛ امروزه راه کار های بسیار زیادی برای نماشویی ساختمان وجود دارد اعم از نماشویی با طناب ،داربست ،کلایمر و در مواردی خاص از بالابر و جرثقیل و….استفاده می شود. اقدام به شستشوی نمای ساختمان، کاری است نیازمند حوصله و از آن­جایی که کار وقت­گیر و دقیقی محسوب می­شود نیازمند مراجعه به مجموعه­ای خبره هستید که صفر تا صد عملیات نماشویی را بدون دردسر انجام دهند.

در صورت نادیده گرفتن نیاز نمای ساختمان به شستشو، سطوح ساختمان جرم گرفته و نماشویی از آن پس بسیار سخت و طاقت­فرسا انجام می­شود. تیم تخصصی و مجموعه خدماتی منیب؛ نماشویی ساختمان ها را با بهترین کیفیت و دقت با استفاده از موادهای مخصوص شستشوی نمای ساختمان مانند دیسکیلیر و سیلیس انجام می­دهند.

اگر نمای ساختمان شما کثیف شده و نیازمند نماشویی است، اصلا آن را به تاخیر نیندازید و سعی کنید تا قبل از آنکه نمای ساختمان شما توسط جرم­ها و آلودگی­ها از بین برود، فرآیند نماشویی را انجام داده و از خدمات مجموعه منیب بهره­گیرید.

خدمات مختلف شستشوی نمای ساختمان با طناب

نماشویی ساختمان از طرق مختلفی صورت می­گیرد، یکی از روش­های شستشوی نمای ساختمان؛ نماشویی با استفاده از طناب است و دیگری نماشویی با استفاده از داربست. در نماشویی با استفاده از داربست کار زمان بر بوده و سختی دارد و علاوه بر آن هزینه بر است و انجام این فعالیت با داربست خطرناک تر نسبت به روش راپل است. نماشویی ساختمان با طناب؛ روشی مطمئن­تر از نماشویی با داربست است و همچنین سرعت انجام عملیات با طناب بسیار بالاتر است و همچنین هزینه کمتری برای انجام آن صرف می­شود.

شستشوی نمای ساختمان شیشه ای با طناب راپل

شستشوی نمای ساختمان با راپل

نماشویی ساختمان با استفاده از راپل، استفاده از واژه­ی درست و اصلی نماشویی با طناب است. در اصل نام اصلی دسترسی با طناب یا طناب کاری، راپل می باشد. در ادامه مطالب به اطلاعات بیشتری درباره قیمت نماشویی با راپل خواهیم پرداخت. در شستشوی نما با راپل؛ یکی از موارد مهم و حائز اهمیت این است که فرد انجام­دهنده پروژه باید دارای تجربه بالا و تخصص کافی باشد زیرا شغل نماشویی از مشاغل خطرناک و حساس است پس تجربه­ی کافی انجام­دهنده عامل آسودگی افراد در پروژه است.

قیمت نماشویی ساختمان و عامل موثر جغرافیا

از عوامل بسیار تاثیرگذار در قیمت نماشویی ساختمان­ها مکان جغرافیایی شهری ساختمان شما می باشد. به فرض مثال اگر بخواهیم در این بابت توصیف بهتری داشته باشم از لحاظ قیمت اجرای پروژه نماشویی در شهر تهران با منطقه شهری کرج متفاوت است.

البته توجه نمایید که هزینه نماشویی ساختمان فقط در مسیر های طولانی مهم و قابل توجه است و در مسیر هایی که فاصله کمتری دارند بسیار مهم و اثر گذار در تعرفه نماشویی ساختمان نمی باشد. اگر بخواهیم مثالی بیان کنیم، می­توان بیان کرد که در انجام خدمات نماشویی ساختمان در تهران یا کرج موقعیت جغرافیایی در میزان تعیین نرخ بسیار اثر گذار و موثر نمی باشند و قیمت نماشویی در نقاط مختلف تهران یکسان هستند.

شستشوی نمای ساختمان کامپوزیتی

شستشوی نمای ساختمان یا نماشویی یا نظافت نمای کامپوزیت، این روزها تبدیل به دغدغه­های مهم صاحبان ملک­ها شده است. نماهای کامپوزیتی ساختمان به دلیل آنکه جاذب آلودگی بوده و شفافیت و زیبایی خود را زودهنگام از دست می­دهند و به شدت کثیف و جرم آلود دیده می­شوند. به منظور آنکه نمای ساختمان کامپوزیتی شما، شفافیت و همچنین زیبایی خود را از دست ندهد، لازم است تا در زمان­های مشخص 6 ماه به 6ماه یا سالی یک بار به صورت نماشویی واترجت و سپس ابر و تی و اسکاج شستشو گردد.

نماشویی نمای کامپوزیت به دلیل جذب آلودگی و جرم بالا و سختی بسیار زیاد برای تمیز شدن نیازمند تجربه و حرفه بالایی می باشد. در سطح شهر ساختمان­های زیادی با نمای کامپوزیت وجود دارند و از آن­جایی که نمای کامپوزیت زیبایی خاصی برای نمای ساختمان، ایجاد می­کند، این نوع نمای ساختمان زیاد شده­است. اما نکته مهم این است که طریقه تمیز نگه­داشتن و زیبا نگه­داشتن آن سخت و وقت­گیر است.

دلیل سختی حفظ زیبایی سطوح نمای کامپوزیتی این است که این سطوح کامپوزیتی آلودگی ها و جرم ها را زودتر از سطوح دیگر جذب میکند و پس از گذشت زمان به دلیل بارش های اسیدی و وجود گرد و خاک ها در نمای ساختمان سطوح آلوده و چرکین می شود. برای شستشوی نمای ساختمان که کامپوزیتی است، پیشنهاد می­شود که یک برنامه زمان­بندی شده برای نماشویی ساختمان خود داشته باشید تا از جرم­دار شدن بیش از حد نمای ساختمان جلوگیری گردد.

مثلا هر شش ماه یا هر یک سال یک بار باید نمای ساختمان های کامپوزیتی شسته شود تا آلودگی ها به درون بافت آن نما نفود نکند و درخشندگی سطح کامپوزیت ها از بین نرود. اگر نمای ساختمان کامپوزیتی شما در بازه های زمانی مختلفی شستشو گردد قیمت نماشوبی ساختمان شما هم کمتر از نمای یک نمای ساختمان دارای جرم و کثیفی خواهد بود.

شستشوی نمای ساختمان شیشه ای

برج­ها و ساختمان­های بلند شیشه­ای در سطح شهر زیاد هستند و از آن­­جایی که این ساختمان­ها و برج­های بلند در سطح شهر در دید و چشم هستند، قطعا تمیزی و کثیفی آن­ها در زیباسازی یا عدم زیباسازی شهر موثر است. امروزه به دلیل آلاینده هایی که در جو هوا بر اثر باد و باران و … که وجود دارد موجب به وجود آمدن آلودگی هایی در سطوح نمای ساختمان می شود و زیبایی نمای ساختمان را از بین می برد.

در نماهای شیشه­ای برج­ها و ساختمان­ها؛ از آنجایی که شیشه و زیبایی آن به براق­بودن و درخشندگی آن است، پس شستشوی نمای ساختمان شیشه­ای حائز اهمیت است. نماشویی از عوامل های اصلی در زیبایی این نماها می باشد. توصیه می­شود که با برنامه مشخص و کوتاه­مدت نماشویی ساختمان شیشه­ای را انجام دهید. زیرا با انجام این عمل هم نمای ساختمان شما تمیز خواهد ماند و هم قیمت نماشویی شیشه نمای ساختمان شما به دلیل کمتر بودن جرم در سطوح نما کاهش خواهد یافت.

نماشویی ساختمان شیشه ای

شستشوی نمای ساختمان سنگی

در سطح شهر بسیاری از نماهای ساختمان­ها سنگی هستند. نمای سنگی ساختمان به آن عظمت و شکوه می­بخشد و عایق مستحکم و مناسبی در بربر ضربه و تغییرات آب­وهوایی است. نماهای سنگی به واسطه این­که زیاد استفاده می­شوند، در معرض آلودگی و کثیفی­های محیطی هستند و به سرعت دچار کثیفی می­شوند و نیاز به شستشو پیدا می­کنند جمعیت زیاد در شهر سبب افزایش آلودگی می­گردد و سطوح سنگی نیز در مقابل این کثیفی ها قرار می­گرید و زیبایی خود را به مرور از دست می­دهد.

شستشوی نمای ساختمان سنگی؛ با توجه به نوع سنگی که روی سطوح به کار برده شده است تفاوت دارد و باتوجه به سختی و زبری آن روش شستشو متفاوت است و هرچه سختی و زبری آن بیشتر باشد شستشوی نمای  آن سخت تر خواهد بود که در نماشویی چنین موردی از واترجت استفاده می­گردد.

اگر نمای ساختمان سنگی دچار آلودگی و چربی شود، می­توان از روش­های پیشرفته­ای همچون استفاده از مواد جرم­گیر استفاده کرد.

شستشوی نمای ساختمان سیمانی

بسیاری از ساختمان­ها از نمای سیمانی استفاده می­کنند که زیبایی خاصی به دلیل سبک­بودن و رنگ سفید آن به نمای سطح شهر می­دهد. اما رفته رفته که آلودگی بر نمای سیمانی بنشیند، زیبایی خود و سفیدی خود را از دست می­دهد. بیان این نکته نیز مهم است که نماشویی نمای سیمانی را با استفاده از داربست نیز قابل انجام است اما قیمت نماشویی با طناب بسیار منصافه تر و ارزان تر نسبت به داربست می باشد و همچنین روش راپل کاری در نماشویی کار در ارتفاع از ایمنی بسیار بالایی برخوردار می باشد.

شستشوی نمای ساختمان با واترجت سند بلاست

روش شستشوی نمای ساختمان با واترجت برای زمان­هایی است که نمای ساختمان خیلی جرم گرفته باشد. این روش به دلیل قابلیت هایی که کار توسط دستگاه واترجت سند بلاست ایجاد میکند می­تواند در صورت لزوم لایه برداری کند. یعنی جرم­های زیاد و لایه­های زیاد کثیفی را قادر به برداشتن است. و در ضمن نماشویی با واترجت در نماهای آجری و نماهایی که از سنگ های برجسته و تیشه­ ای استفاده شده کاربری بیشتری دارد.

نماشویی با واترجت

نماشویی نمای کنیتکس

این روز­ها نماشویی نمای کنیتکس بسیار رایج و پرتقاضا شده است و به دلیل آنکه زود هم کثیفی و جرم می­گیرد تقاضای نماشویی آن بالاست. شرکت­های خدماتی شستشوی نمای ساختمان­ها در مواجهه با نمای کنیتکس، نظافت نمای کنیتکس را با استفاده از روش واترجت به صورت استپ بای استپ با دسترسی طناب بدون نیاز به داربست به بهترین نحوه انجام می دهند.

شستشوی نمای ساختمان آجری

در سطح شهر تعداد زیادی از نماهای ساختمانی آجری دیده شده است که با توجه به آلودگی هوای شهری، آلودگی و کثیفی به بافت درونی آجرها نفوذ کرده و ظاهر بدی را برای نمای ساختمان و همچنین زیبایی شهر ایجاد کرده است.

قیمت نماشویی ساختمان آجری بستگی به میزان آلودگی آن و متراژ نمای ساختمان شما و همچنین نحوه شستشوی آن دارد. برای دریافت مشاوره و همچنین برای اجرای شستشو با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان برای اجرای کار برخوردار شوید.

شستشوی نمای ساختمان ها چرا صورت می گیرد؟

از آن­جا که نمای ساختمان­ها ظاهر بیرونی ساختمان است و در سطح شهر بسیار به چشم می­خورد، پس این نماها هستند که زیبایی و ظاهر شهر را می­سازند. از همین جهت شستشوی نمای ساختمان­ها در جهت ارتقاء سطح زیباسازی شهر، بسیار مهم است و  می­تواند به مقدار بسیار زیادی بر روحیه افراد جامعه تاثیر مثبت یا منفی بگذارد.

از آنجایی که شهر بسیار آلوده است، نمای ساختمان­ها دچار کثیفی و جرم­های آلودگی می­شوند که نیاز است برای رفع آن­ها به شرکت­ها و مجموعه­های خدماتی نماشویی مراجعه کنیم. همان طور که مطلع هستید، نماشویی ساختمان  یک کار کاملاً تخصصی است و بنابراین نیاز به توجه و وقت­گذاری مناسب دارد. پس حتما قبل از اجرای شستشوی نمای ساختمان باید به دنبال یک تیم متخصص و حرفه ای برای اجرای نماشویی ساختمان خود باشید.

شستشوی نمای ساختمان

اهمیت شستشوی نمای ساختمان از نگاهی دیگر :

اگر بخواهیم ساده و منطقی نگاه کنیم، نگاه­ کردن به یک ساختمان تمیز و درخشنده و بدون کثیفی، بسیار لذت­بخش تر از نگاه­کردن به یک ساختمان کثیف و جرم­گرفته است. تمیزی نمای ساختمان پس از نماشویی فواید بسیاری دارد؛ به عنوان مثال اگر شما قصد فروش خانه خود را داشته باشید، مشتری جذب خانه­ای با نمای تمیز و درخشنده خواهد شد نه ساختمانی با نمای کثیف و سیاه!

زمان مناسب شستشوی نمای ساختمان

برای همه ما این سوال مطرح است که بهترین و مناسب­ترین برهه زمانی چه موقعی است؟ و آیا از جهت زمانی، نماشویی در یک برهه خاص مزیت یا مضراتی می­تواند داشته باشد؟ اگر بخواهیم به این سوالات پاسخ دهیم باید بگوییم که بهترین فصول برای نماشویی ساختمان؛ فصل­های بهار و تابستان هستند و از نظر مدت بازه زمانی بهتر است که سالی یکبار این نماشویی انجام گیرد. اجرای خدمات نماشویی در بازه های زمانی مشخص از کثیف شدن نمای ساختمان و همچنین از نفوذ جرم ها به خورد سطوح نمای ساختمان جلوگیری میکند و نمای ساختمان شما همیشه تمیز و نو می ماند. یکی از فوایدی که اجرای خدمات نماشویی ساختمان در بازه های زمانی مشخص دارد این است که به دلیل نسبتا تمیز بودن نمای ساختمان قیمت نماشویی ساختمان شما بسیار کمتر از اجرای نظافت نمای ساختمان آلوده انجام می شود.

جمع بندی

با فرآیند، دلایل و انواع نماشویی ساختمان آشنا شدیم و دریافتیم که کاری مهم و حائز اهمیت است. مجموعه خدماتی منیب با ارائه بهترین و حرفه­ای ترین خدمات نماشویی قصد دارد تا با تمیزکردن نمای ساختمان­های شما در راستای بهبود وضع زیبایی شهر گام­های موثری بردارد. برای اطلاع از وضعیت خدمات و دریافت مشاره به منظور بالارفتن اطلاعات خود در زمینه نماشویی ساختمان با مشاوران و کارشناسان خبره مجموعه منیب ارتباط برقرار کنید.