نقاشی ساختمان

اگر قصد نقاشی ساختمان خود را دارید ، با مطالعه این مطالب دید بهتری برای انتخاب مجری نقاشی ساختمان ، انتخاب رنگ و متریال مناسب ، قیمت پروژه های رنگ آمیزی ساختمان پیدا خواهید کرد.

پیشینه نقاشی ساختمان

از گذشته های بسیار دور حتی از زمان انسان های اولیه نیز نقاشی ساختمان وجود داشته است و جالب است بدانید این افراد داخل غارهایی که در آن ها زندگی می کردند را رنگ می زدند. ممکن بپرسید که این کار به چه صورت انجام می شد ؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که شاخه ، برگ ، تنه و خون حیوانات از جمله موادی بودند که به انسان های اولیه کمک می کردند که فضای زندگی خود را رنگ آمیزی نموده و نقش و نگارهای زیبایی را بر روی دیواره غارها بکشند. درکشور ما نیز پیشینه نقاشی ساختمان به عمارت ها و کاخ هایی بر می گردد که متعلق به پادشاهان بود که درآن زمان با استفاده از رنگ های گیاهی این کار را انجام می دادند.

عموم موادی که برای نقاشی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گرفتند شامل روناس ، حنا ، گل سفید ، لاجورد و… می شد که این مواد در انتها رنگ هایی را تولید می کردند که این رنگ ها کاربردهای بسیاری برای رنگ آمیزی داشتند. با تولید رنگ های مصنوعی و رواج آن در سراسر دنیا عموم مردم جامعه نیز نقاشی ساختمان را برای زیباتر نمودن خانه های خود انتخاب نمودند و همین امر موجب شد تا کارخانه های تولید روغن بسیاری به مرور زمان راه اندازی شوند.

اگر بخواهیم اشاره ای به راه اندازی اولین کارخانه تولید رنگ روغنی در کشورمان داشته باشیم می توان گفت این کارخانه در 1318 فعالیت خود را آغاز نمود و مورد استقبال افراد بسیاری قرار گرفت. امروزه نقاشی ساختمان محبوبیت قابل توجه ای دارد و شرکت های بسیاری نیز در سطح تهران با عنوان شرکت نقاشی ساختمان خدمت رسانی می کنند. این شرکت ها با ارائه خدمات رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان تهران تمام توانایی های لازم برای اجرای یک نقاشی بسیار باکیفیت و زیبا را داشته و به واسطه امکانات خود از موادی مرغوب برای نقاشی ساختمان های شما استفاده می کنند.

اهمیت نقاشی ساختمان در زیباسازی فضا

نقاشی ساختمان از جمله متدهایی به شمار می رود که اثرات مثبت و قابل توجه ای بر روی دکوراسیون داخلی ساختمان شما داشته و می تواند به زیباتر شدن آن کمک های شایانی نماید. در واقع می توان گفت نقاشی ساختمان این قابلیت را دارد تا احساسات هر انسانی را بر انگیخته و با زیبا نمودن فضای داخلی ساختمان شما چشم هر بیننده ای را به خود خیره سازد. شما برای دستیابی به چنین شرایطی لازم است ابتدا از رنگ های مناسبی برای نقاشی ساختمان خود استفاده کنید و درگام دوم یک شرکت خدماتی معتبر برای اجرای نقاشی انتخاب کنید. نقاشی ساختمان تهران شرکت های مختلفی را در بر می گیرد که هرکدام خدمات خاصی را ارائه می نمایند اما به طورکلی همگی با یک هدف کار می کنند. نیروهای متخصص و فعال در این شرکت های خدماتی مهارت بسیار بالایی در رنگ آمیزی داشته و با تکیه بر این مهارت و تجارب کاری خود قادرند تا بهترین ها را برای شما رقم بزنند.

انواع رنگ های کاربردی در نقاشی ساختمان

در این بخش از نوشتار خود قصد داریم تا به بررسی رنگ هایی بپردازیم که برای نقاشی ساختمان از جمله نقاشی ساختمان تهران کاربرد داشته و جزء بهترین رنگ ها شناخته می شوند. از مهم ترین رنگ های مورد استفاده برای نقاشی ساختمان موارد زیر را می توان نام برد که هرکدام ویژگی های خاص خود را دارند که شما برای استفاده از آن ها ابتدا بایستی با مجموعه ویژگی های بارز هرکدام آشنا شوید.

رنگ روغن

اولین رنگی که قصد داریم تا به بررسی آن بپردازیم رنگ روغن است که از گذشته تاکنون به عنوان یک رنگ بسیار محبوب شناخته شده و افراد بسیاری استفاده از این نوع رنگ را ترجیح می دهند. به طور معمول از این نوع رنگ ها برای رنگ آمیزی در و پنجره ها استفاده می شود زیرا ترکیبات جذابی برای این منظور داشته و با مقاومت بسیار بالای خود بهترین گزینه برای رنگ آمیزی در و پنجره ها و نقاشی ساختمان تهران به شمار می رود.

به طور معمول رنگ های روغنی را به سه دسته کلی تقسیم می کنند که این سه دسته با نام های رنگ براق ، رنگ مات و رنگ نیمه مات شناخته می شوند. شما هنگام استفاده از رنگ های روغنی لازم است جوانب احتیاط را رعایت کنید زیرا رنگ های روغنی ممکن است به کودکان و افراد سالخورده آسیب وارد سازند بنابراین توصیه داریم حتما هنگام استفاده تمام درب های ساختمان خود را باز بگذارید.

رنگ پلاستیک

جالب است بدانید رنگ پلاستیک از قدیمی ترین رنگ هایی است که تولید و روانه بازار شده است. این رنگ محبوبیت قابل توجه ای دارد زیرا استفاده از آن بسیار ساده بوده و بدون هیچ گونه پیچیدگی می توان آن را بر روی دیوارها اجرا نمود. توجه داشته باشید یکی از نکاتی که می تواند به شما درافزایش میزان ماندگاری رنگ های پلاستیکی کمک کند استفاده از آن برای چندین بار است. البته توصیه داریم استفاده از خدمات نقاشی ساختمان تهران در جهت استفاده از این رنگ ها را فراموش نکنید.

رنگ مولتی کالر

برخی ممکن است آشنایی چندانی با رنگ های مولتی کالر نداشته باشند. مولتی کالر یکی دیگر از رنگ هایی است که می توان آن را در خدمات نقاشی ساختمان تهران مشاهده نمود که برای رنگ آمیزی سطوح مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع رنگ ها خاصیت پوشانندگی فوق العاده عالی داشته و با به کار گیری آن می توان سطح مقاومت دیوارها و سطوح خود را در برابر گرد و غبارها نیز افزایش داد. شما می توانید از رنگ های مولتی کالر برای        مکان های شلوغ که امکان ایجاد گرد و غباردرآن ها بسیار بالاست استفاده کنید و بایستی بدانید که این رنگ ها          هیچگونه بویی نداشته و شما را اذیت نمی کنند.

رنگ پتینه

رنگ های از نوع پتینه شرایطی بسیار عالی را برای شما فراهم می سازند تا سطوح موردنظر خود را به دلخواه طراحی نموده و بهترین ها را خلق کنید. میزان مقاومت رنگ های پتینه نسبت به رنگ های دیگر بیشتر بوده و این امر موجب شده است تا کثیفی کمتری را برای رنگ های پتینه شاهد باشیم. خدماتی که به واسطه شرکت های فعال در امر نقاشی ساختمان تهران دریافت می کنید توسط متخصصانی ارائه می گردند که تجارب بسیار بالایی در راستای استفاده از رنگ های پتینه داشته و می توانند به شما کمک های بسیاری در اجرای طرح دلخواهتان نمایند.

رنگ بلکا

رنگ دیگری که برای نقاشی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد رنگ بلکا می باشد که ساختار آن به گونه ای است که از پنبه برای تولید آن ها استفاده می گردد. این نوع از رنگ های نقاشی ساختمان به عنوان نوعی پوشش سلولزی شناخته می شوند که با زیبایی بی نظیر خود یک گزینه جذاب برای جایگزین شدن با کاغذ دیواری شناخته می شوند. رنگ های بلکا از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه بوده و شما پس از استفاده از آن ها              می توانید به راحتی سطوح خود را شستشو دهید زیرا هیچگونه ترکی برنمی دارند و ساختار آن ها از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار است.

اصول انتخاب یک رنگ مناسب برای نقاشی

انتخاب یک رنگ مناسب از میان تمام رنگ هایی که تشریح نمودیم همواره یکی از مهم ترین چالش هایی بوده است که بیشتر مردم با آن مواجه می باشند. شما برای انتخاب یک رنگ مناسب باید توجه داشته باشید که رنگی برای نقاشی ساختمان بهتر است که علاوه بر تغییر حال و هوای منزل بتواند بر روی شخص شما و اطرافیانتان نیز اثرات مثبت و قابل توجه ای داشته باشد.

در واقع عوامل محیطی مختلفی می توانند انتخاب یک رنگ مناسب را تحت تاثیر خود قرار دهند که اگر بخواهیم اشاره ای به این عوامل داشته باشیم می توان به فاکتورهایی همچون میزان تابش آفتاب ، نور و اندازه سقف اشاره نمود که هرکدام از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشند. با توجه به مطالبی که بیان شد توصیه داریم این فاکتورها را کاملا مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید بهترین انتخاب خود را تجربه کنید.

استفاده از کاتالوگ های رنگ

یکی از راه هایی که می توانید با استفاده از آن رنگ موردنیاز خود را به درستی انتخاب کنید استفاده نمودن از کاتلوگ های رنگ می باشد که این روزها نمونه های بسیاری از آن را می توان در سطح بازار مشاهده نمود. این کاتلوگ ها به عنوان یک ابزار مناسب شناخته می شوند که به شما کمک می کنند تا کاملا هوشمندانه رنگ موردنیاز خود را انتخاب نموده و تهیه کنید. این کاتالوگ انبوهی از رنگ های ساختمانی را در بر می گیرند که بایستی اصول استفاده از آن را بلد باشید.

برای انتخاب یک رنگ مناسب با استفاده از کاتالوگ ابتدا باید رنگ شاخص فضای خود را مشخص کنید سپس آن را بر روی کاتالوگ قرار دهید. این موضوع به شما کمک می کند تا بهترین رنگ را از رنگ شاخص برای طراحی رنگ زمینه و فضای موردنظر خود انتخاب نموده و از هماهنگی بسیار زیاد این رنگ ها نهایت لذت را ببرید. افرادی که به عنوان نقاش ساختمان تهران فعالیت دارند نیز می توانند در راستای انتخاب یک رنگ مناسب به شما       کمک های قابل توجه ای نمایند بنابراین پیشنهاد می کنیم به سادگی از کنار دانش و آگاهی این افراد عبور ننمایید.

مهم ترین مراحل نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان تهران و یا هر شهر دیگری از یک مجموعه مراحل بسیار مهم پیروی می کند که بایستی تمام این مراحل را با دقت بسیار بالایی پشت سر گذاشت به همین جهت است که توصیه داریم حتما این امر را به گروه نقاشی ساختمان تهران بسپارید. این مراحل شامل پاک سازی فضا ، بتونه کاری ، استفاده از پرایمر ، اجرای رنگ می شوند که هرکدام ویژگی های خاص خود را دارند که در ادامه به بررسی هرچه بیشتر هرکدام خواهیم پرداخت.

پاک سازی فضا

یکی از مهم ترین خدمات شرکت نقاشی ساختمان تهران پاکسازی فضا می باشد که به عنوان اولین مرحله از رنگ آمیزی ساختمان شناخته می شود. طی این مرحله ساختمان موردنظر شما به طور کامل پاکسازی می گردد تا هرگونه گرد و غباری را از بین برد. عموم نقاش ها در این مرحله دیوارها را کاملا تمیز با استفاده از صابون و آب گرم شستشو می دهند تا به این طیق هرگونه آلودگی و یا غباری پاک سازی گردد.

بتونه کاری دیوارها

دومین مرحله از نقاشی ساختمان تهران بتونه کاری دیوارها است که در این مرحله قسمت هایی از دیوار که آسیب دیده اند را بتونه کاری می کنند تا این آسیب ها ترمیم شوند. در واقع بتونه کاری با قابلیت های بی نظیر خود    می تواند به پر نمودن سطوح تو رفته و یک دست کردن دیوارها کمک کند تا به این طریق بتوان دیوارها را برای نقاشی آماده نمود.

استفاده از پرایمر

در نقاشی ساختمان یکی از مسائلی که اهمیت بسیار بالایی دارد استفاده پرایمرها است زیرا مزیت های قابل      توجه ای برای شما به همراه دارد که اگر بخواهیم اشاره ای به مهم ترین آن ها داشته باشیم می توان افزایش میزان مقاومت رنگ اصلی دیوارها و زیباتر نمودن رنگ اصلی اشاره نمود که همگی از اهمیت قابل توجه ای برخوردار هستند و این موضوع نشان می دهد نباید استفاده از پرایمرها را نادید گرفت.

حال ممکن است با این پرسش که پرایمرها چه هستند مواجه گردید که در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که پرایمرها را به عنوان نوعی رنگ پایه می شناسند که تمام افرادی که به عنوان نقاش حرفه ای در مجموعه نقاشی ساختمان تهران و دیگر شرکت های معتبر سراسر دنیا فعالیت دارند از آن ها قبل از رنگ آمیزی دیوار استفاده می کنند تا سطح کیفیت نقاشی ساختمان را افزایش دهند. از مهم ترین نکات این بخش بایستی به این موضوع اشاره کنیم که دو نوع کلی از پرایمرها را می توان در سطح بازار مشاهده نمود که این دو پرایمر به صورت رنگ های خاکستری و سفید بوده و برای انتخاب هرکدام لازم است رنگ اصلی ساختمان را مورد بررسی قرار داد.

مهم ترین نکات نقاشی ساختمان

برای تجربه یک نقاشی ساختمانی باکیفیت لازم است نکات بسیار مهمی را رعایت نمود که این مجموعه نکات به شما کمک می کنند تا شرایط بهتری را برای خود رقم بزنید. از مهم ترین نکات نقاشی ساختمان تهران موارد زیر را می توان تشریح نمود که مورد توجه قرار دادن هرکدام اهمیت بسیار بالایی دارد.

  • بهترین رنگ را انتخاب کنید

انتخاب رنگ مهم ترین بخش از نقاشی ساختمان است که بیشتر نقاشان حرفه ای بر این باورند که یک نقاش با تجربه بایستی بتواند به خوبی رنگ ها را انتخاب نموده و یا با یک دیگر ترکیب کند. شرکت های خدمات نقاشی ساختمان تهران در این زمینه می توانند بهترین تصمیم را بگیرند به همین دلیل که توصیه داریم حتما دانش و تخصص نقاشان فعال در این شرکت ها بهره مند شوید تا بتوانید بهترین ها را خلق کنید.

  • در انتخاب فرچه و قلم مو دقت کنید

دومین نکته انتخاب درست فرچه و قلم مو می باشد که هرکدام از فرچه های طبیعی و مصنوعی کاربرد خاص خود را دارند. به طور معمول از فرچه های طبیعی برای رنگ هایی با پایه حلال و از فرچه و قلم موهای مصنوعی برای رنگ های با پایه آب استفاده می شود تا بتوان به راحتی به نتایج دلخواه خود دست یافت.

  • بررسی دقیق شکل و سایز قلم موها

بهترین قلم مو برای نقاشی دیوارها ، قلم مویی می باشد که اندازه آن 100 تا 150 میلی متر است. برای پنجره و چارچوب ها بهتر است از قلم موهای 25 و یا کمتر استفاده کنید تا بتوانید راحتی و سهولت بیشتری را تجربه کنید. در حال حاضر با یک جستجو کوتاه می توان قلم موهای مختلفی را در سطح بازار مشاهده نمود که هرکدام شکل و اندازه متفاوتی دارند که برای نقاشی ساختمان تهران و دیگر شهرستان ها حتما باید در انتخاب درست این قلم موها دقت کرد.

  • قبل از نقاشی دیوارهای خود را آماده کنید

آماده سازی دیوارها یکی از مهم ترین نکات نقاشی ساختمان به شمار می رود که پیش نیاز بوده و نباید نادیده گرفته شود. آماده سازی دیوار به معنای پرنمودن حفره های موجود بر روی دیوارها ، برداشتن رنگ های پوسته پوسته شده و سمباده زنی قسمت های بتونه کاری شده می باشد تا به این طریق بتوان سطح دیوارها را کاملا صاف نموده و نقاشی ساختمان خود را با بالاترین کیفیت انجام داد.

  • با تکنیک های نقاشی ساختمان بیشتر آشنا شوید

نقاشان حرفه ای از تکنیک های خاصی برای نقاشی قسمت های مختلف ساختمان استفاده می کنند تا به این طریق بتوانند به طور یکسان دیوارهای شما را رنگ آمیزی کنند. این تکنیک ها شامل رنگ امیزی دقیق لبه ها و گوشه های دیوارها نیز خواهد شد که برای بهره مندی از آن ها لازم است رنگ آمیزی را به صورت حرفه ای فراگرفت. اگر تخصصی در این زمینه ندارید پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات نقاشی ساختمان در تهران    می باشد که تمام شرایط لازم برای یک نقاشی حرفه ای را برای شما فراهم می سازند.

اجرای رنگ ساختمان

آخرین مرحله از نقاشی ساختمان تهران به اجرای رنگ اختصاص دارد که به اصلی ترین مرحله بوده و لازم است برای آن از تجهیزات خاصی استفاده شود. از مهم ترین تجهیزات نقاشی ساختمان می توان به غلطک های رولی ، قلم مو و … اشاره نمود که همگی از ابزارهای مخصوص برای رنگ آمیزی ساختمان ها هستند. برای دریافت نتایج دلخواه خود لازم است این مرحله را با دقت بسیار بالایی طی کنید و اگر مهارتی در این زمینه ندارید بهتر است خودتان دست به کار نشوید چرا که ممکن است به دیوارهای خود آسیب وارد سازید. خدمات پیمانکاری نقاشی ساختمان و افرادی که در چنین مجموعه هایی فعالیت دارند می توانند شرایط لازم را برای شما فراهم سازند تا نقاشی ساختمان خود را به بهترین حالت ممکن انجام دهید.

نقاشی ساختمان ارزان در تهران ، کرج و دیگر شهر ها

قیمت نقاشی ساختمان تهران و دیگر شهرستان ها اولین چیزی است که ممکن است ذهن هرکدام از ما را به خود مشغول سازد و همواره به دنبال پاسخ به این پرسش باشیم که برای نقاشی کردن ساختمان خود به چقدر بودجه نیاز داریم ؟

پاسخ به این پرسش برای اکثر افراد بسیار مهم است ، از آنجایی که هزینه نقاشی ساختمان معیار هایی دارد که در تهران ، کرج یا دیگر شهرستان ها متفاوت است ، توصیه میکنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر این مطلب را مطالعه بفرمایید.

هزینه نقاشی ساختمان

خدمات نقاشی ساختمان تهران

شما برای دریافت خدمات نقاشی ساختمان تهران با سطح کیفی بالا بایستی به دنبال شرکت هایی باشید که از تجهیزات و نیروهایی حرفه ای برخوردار بوده و این توانمندی را داشته باشتد تا در سریع ترین زمان ممکن نیازمندی های شما را برآورده سازند. این شرکت ها قدرت بسیار بالایی در ارائه خدمات خود دارند و به خوبی می توانند نقاشی ساختمان شما را انجام دهند.

رنگ و نقاشی ساختمان تهران

تهران به عنوان پایتخت کشور از مراکز بسیاری برخوردار می باشد اما همانگونه که بارها در این نوشتار تاکید نمودیم انتخاب درست این مراکز اولویت داشته و نباید در این راستا سهل انگاری نمود. مراکزی که اعتبار بسیار بالایی دارند خدمات خود را تضمی می کنند و از مواد مرغوب و باکیفیتی برای رنگ آمیزی ساختمان شما استفاده می کنند بنابراین جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد.

سفارش آنلاین نقاشی ساختمان

خدمات آنلاین نقاشی ساختمان از جمله خدماتی است که این روزها برخی شرکت ها برای حفظ مشتری مداری خود ارائه می نمایند. این شرکت ها به واسطه سایت هایی که طراحی نموده اند خدمات خود را معرفی نموده و اطلاعاتی جامع و کامل را درباره خود به شما انتقال می دهند تا با دید بازتر سفارشات خود را ثبت کنید.

ثبت سفارشات آنلاین به شما این امکان را می دهد تا به راحتی در منزل و یا محیط کار خود ابتدا درباره شرکت تحقیق نموده سپس درخواست های خود را ثبت کنید تا در سریع ترین زمان ممکن به ان ها رسیدگی شود. علاوه بر محتواهایی که این شرکت ها در سایت های خود در اختیار شما قرار می دهند امکان مقایسه و بررسی قیمت ها را برایتان فراهم ساخته و می توانند شرایطی مطلوب را برای شما رقم بزنند.

نتیجه گیری

نقاشی ساختمان یکی از محبوب ترین راهکارها برای ترمیم و زیباسازی فضای داخلی ساختمان ها به شمار می رود که لازم است به صورت حرفه ای و دقیق انجام شود تا در انتها بتوان به نتایج دلخواه خود دست یافت. به همین منظور شرکت های بسیاری در سراسر کشور راه اندازی شده اند که خدمات نقاشی ساختمان را به شما ارائه می نمایند که به واسطه این خدمات می توان نقاشی ساختمان در کرج ، تهران و دیگر استان ها را تسهیل بخشیده و شرایطی بهتر را برای خود رقم زد.