نماشویی با واترجت

آیا برای شما هم پیش آمده است که نمای ساختمانتان، پر از لکه‌ و کثیفی باشد؟ آیا می‌دانید با چه روشی می‌توان آن‌ها را از بین برد؟ مطمئناً چنین چیزی امکان پذیر نیست و باید بگوییم که نماشویی با واترجت، بهترین راه حل ممکن خواهد بود. در چنین موقعیت‌هایی با استفاده از واترجت، به راحتی می‌توان نمای ساختمان را به همان حالت اولیه درآورد. اکنون این سؤال برایتان پیش می‌آید که واترجت چیست؟

با استفاده از واترجت، آب را به صورت پرفشار بر روی سطحی که آلاینده‌ها یا مواد به آن چسبیده‌اند، پاشیده و باعث زدودن آن‌ها می‌شود. امروزه استفاده از واترجت می‌تواند بسیار راحت و مقرون به صرفه باشد، اما هنوز هم افراد بسیار زیادی با این روش کارآمد آشنایی کافی ندارند. به همین دلیل تصمیم گرفته‌ایم در این مطلب به طور کامل و جامع در مورد نماشویی با واترجت صحبت کنیم. اگر از آن دسته افرادی هستید که به زدودن آلودگی از محیط و زیبایی نما ساختمان اهمیت می‌دهید، باید بدانید که واترجت نیز دوستدار تمیزی و زیبایی است. در این روش طبیعت آسیبی نمی‌بیند، زیرا در هنگام استفاده از آن، کربن بسیار کمی تولید می‌شود.

چرا نماشویی با واترجت ؟

شست و شوی نما با استفاده از واترجت، اهمیت بسیار زیادی دارد. تصور کنید که نمای زشت ساختمان، می‌تواند چه تأثیر مخربی بر روی روحیه ساکنین ساختمان و بر روی خود نما داشته باشد. حتی باید به این مسئله دقت کنید که تمیز بودن نمای ساختمان، می‌تواند قیمت هر خانه را هم تحت تأثیر قرار دهد. اهمیت استفاده از واترجت به این دلیل است که استفاده از آن، بسیار کمک کننده و کارآمد خواهد بود و باید این نکته را یادآور شویم که دیگر راهکارها برای نماشویی، کارایی بسیار کمتری دارند.

نماشویی با واترجت به کمک پمپ موجود در دستگاه و همچنین نیروی محرکه موتور برق انجام می‌شود. در یک تعریف کوتاه، می‌توان گفت که آب از نازل دستگاه خارج شده و آلودگی‌ها و جرم‌هایی که بر روی سنگ نمای ساختمان وجود دارند را از بین می‌برد. در ادامه در مورد واترجت و روش اجرای آن بیش‌تر صحبت خواهیم کرد.

اصول کار واترجت چیست؟

اصول کار واترجت چیست؟ چگونه باعث از بین بردن آلودگی‌ها از روی نمای ساختمان می‌شود؟ طراحی و عملکرد آن به چه صورت است؟

الکترو موتور در دستگاه باعث چرخش پمپ هیدرولیک شده و در ادامه، روغن نیز در جهت مسیر حرکت پیستون‌ها، حرکت می‌کند. پیستون به سمت پایین و بالا حرکت کرده و همین حرکت پیستون موجب می‌شود که آب با فشار بسیار زیادی به سمت نازل حرکت کند و در نهایت آب از نازل خارج شده و به سطح مورد نظر پاشیده شود. بد نیست بدانید که قدمت استفاده از این دستگاه به بیش از صد سال پیش می‌رسد. البته با پیشرفت تکنولوژی، انواع دیگر از واترجت‌ها طراحی شدند اما اصول کار همه‌ی آن‌ها به گونه‌ای است که در بالا شرح دادیم.

موارد استفاده از واترجت

دستگاه واترجت به دلیل طراحی که دارد، می‌تواند به راحتی تمام کثیفی‌ها، کپک، چربی، روغن و کپک قارچی را از بین ببرد. با از بین رفتن کثیفی‌ها، سطح جلوه‌ی تازه‌ای پیدا می‌کند. مهم‌ترین استفاده‌ی این دستگاه در نماشویی است که در این مطلب نیز، موضوع اصلی بحث ماست، اما لازم است بدانید که به طور کلی برای نقاط خارج از دسترس، می‌توان از واترجت استفاده کرد. اکنون قصد داریم موارد استفاده از این دستگاه را شرح دهیم. برای ساختمان‌هایی با شرایط زیر، استفاده از واترجت بسیار کمک کننده خواهد بود:

 • در حال حاضر با آلودگی در سطح شهرها مواجه هستیم، ساختمان‌هایی که در سطح شهر ساخته می‌شوند به دلیل مجاورت با آلودگی هوا، پس از مدتی نمای اولیه خود را از دست می‌دهند.
 • ساختمان‌های نوساز نیز نیاز به شستشو دارند. دلیل آن هم کاملاً واضح است، به دلیل انجام امور ساخت و ساز در ساختمان، به مرور زمان نمای ساختمان کثیف خواهد شد.
 • مورد دیگری که نیازمند شست و شوی نما با واترجت است، ساختمانی است که به دلیل آتش سوزی یا هر دلیل دیگری، نمایی سیاه و بدشکل پیدا کرده باشد.
 • همچنین ساختمان‌هایی که سال‌هاست از روی ساخت آن‌ها می‌گذرد، معمولاً دارای نمایی‌های کثیف و پر از آلودگی هستند. در این موارد نیز استفاده از واترجت بسیار کمک کننده است.
شستشوی نمای ساختمان با واترجت

آشنایی با خدمات شست و شوی نما با واترجت

خدماتی که واترجت در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌دهد، عبارتند از:

 • لایه برداری: بر روی برخی از سطوح، رنگ‌های روغنی و صنعتی وجود دارند که به راحتی امکان از بین بردن آن‌ها وجود ندارد، اما واترجت می‌تواند تمامی رنگ‌های سخت را از بین ببرد و لایه برداری کند. پس از استفاده از واترجت با از بین رفتن لکه‌های روغن و غیره، در نهایت نمایی تمیز خواهید داشت.
 • زنگ زدایی: برخی از تأسیسات سازه‌ها با توجه به تأثیرگذاری سولفات‌ها، پس از مدتی دچار زنگ زدگی می‌شوند. با استفاده از مواد ساینده و واترجت‌، به راحتی می‌توان زنگ زدایی کرد. سطح آهن و فولاد با این روش کاملاً زنگ زدایی شده و در نهایت کاملاً براق و تمیز خواهد شد.
 • نظافت سطوح: علاوه بر نمای ساختمان‌ها، برای تمیزی سطوح دیگری همچون جدول‌های خیابانی و پیاده روها نیز می‌توان از واترجت استفاده کرد. در برخی از موارد که کثیفی و جرم بر روی سطوح زیاد باشد، می‌توان از سیلیس نیز در کنار واترجت استفاده کرد.
 • برش کاری: این مورد در شستشوی نماها جایی ندارد، اما بد نیست بدانید که در چرم بری، سنگ بری، پزشکی و قطعه سازی هم از واترجت استفاده می‌شود. با خروج فشار قوی آب از نازل، سطح مورد نظر به راحتی برش داده می‌شود.

شست و شوی نما با واترجت

واترجت‌ها کاربردهای بسیار زیادی در زدودن آلودگی‌ها دارند. در این بخش قصد داریم در رابطه با کاربردهای این دستگاه صحبت کنیم.

همان طور که در مطالب قبلی خواندید، واترجت با کمک پاشش پرفشار آب، در شستشوی لایه‌های عمیق آلودگی و نظافت نمای ساختمان تأثیر بسزایی دارد. واترجت با پاشیدن آب پرفشار بر روی سطوح مورد نظر، می‌تواند در کمترین زمان و به آسانی، تمامی آلاینده‌های چسبیده و عمیق بر روی سطوح را از بین ببرد. در یک کلام، می‌توان گفت که شست و شوی نما با واترجت در انجام امور نظافتی سنگین، کاربردهای فراوانی دارند.

هر چه آب دستگاه با فشار بیشتری خارج شود، سرعت عملیات شست و شو نیز بیش‌تر می‌شود. ناگفته نماند که افزایش فشار آب خروجی دستگاه در افزایش توان دستگاه به منظور نظافت لایه‌های عمیق آلودگی، تأثیر مستقیمی دارد. بنابراین می‌‌توان گفت که سرعت و فشار مناسب دستگاه، تأثیر بسیار زیادی در کیفیت و زمان شستشو دارد. البته لازم است برای گرفتن بهترین نتیجه ممکن، این کار را به دست افراد کاربلد و ماهری بسپرید که در این زمینه کار کرده‌اند. افراد با مهارت و تجربه‌ی خود، بسته به نوع سطح و عملیات نظافتی مورد نیاز، فشار مناسبی را برای دستگاه انتخاب می‌کنند و از این جت است که در نهایت بهره‌وری و راندمان کار بیش‌تر خواهد بود.

شستشوی نمای آجری با واترجت

کاربردها

در طراحی این دستگاه از سیستم فیلتراسیون استفاده می‌شود. بنابراین آب تصفیه شده موجود در دستگاه، کارایی بسیار زیادی در شستشوی نمای ساختمان خواهد داشت و باید بدانید که پس از شستشوی نما با واترجت، شاهد هیچ گونه ردی بر روی سطح شسته شده نخواهید بود.

لنس‌های بلند موجود در دستگاه نیز، امکان دسترسی به نقاط مرتفع و نظافت این نقاط را فراهم کرده است. برس شستشوی دستگاه نیز به گونه‌ای است که می‌تواند به راحتی تمامی آلاینده‌های چسبیده را از بین ببرد.

لازم است یادآور شویم که در نماشویی با واترجت از آب خالص استفاده می‌شود و به دلیل باقی نماندن هیچ گونه لکه و ردی بر روی سطح، شاهد درخش دوچندان سطح شسته شده خواهیم بود.

البته تنها زیبایی نمای ساختمان مد نظر نیست، بلکه در صورت بی‌توجهی به آلودگی‌های نما، ممکن است پس از مدتی خرابی‌های دیگری به وجود آید. با استفاده از واترجت، جایی برای نگرانی نخواهد بود، زیرا نگهداری و حفظ نما از دیگر کاربردهای استفاده از این دستگاه است.

مزایای نماشویی ساختمان با واترجت

اگر بخواهید شستشوی نمای ساختمان با استفاده از روش‌های سنتی و دستی انجام شود، مطمئناً مشکلات بسیار زیادی را به دنبال خواهد داشت. برخی از این مشکلات عبارتند از: زمان بر بودن، کیفیت پایین شستشو، عدم ایمنی کاربر، نیازمند بودن به تعداد بالایی از نیروهای خدماتی و هزینه‌های سنگین و سرسام آور.

بنابراین بهتر است با وجود روش‌های نوین، استفاده از شیوه‌های سنتی و قدمی کنار گذاشته شود و از دستگاه‌های مکانیزه که عملکرد فوق العاده‌ای دارند، استفاده شود. با وجود روش‌های نوین و دستگاهی همچون واترجت، دیگر با مشکلاتی که روش‌های سنتی به دنبال دارند مواجه نخواهید شد. در حال حاضر، بسیاری از صاحبان و مدیران ساختمان‌ها، ترجیح می‌دهند از واترجت برای شستشوی نمای ساختمان خود استفاده کنند.

مزایای شستشوی نما با واترجت را می‌توان در چند مورد زیر به طور خلاصه بیان کرد:

 • بالا بردن کیفیت شستشو
 • کاهش انرژی مصرفی
 • کاهش مواد شوینده
 • کیفیت بهتر و مطلوب‌تر
 • افزایش راندمان
 • امکان تنظیم فشار دستگاه با توجه به کاربرد و نیاز کاربر
 • امکان انتخاب نوع آب گرم به منظور افزایش کارایی دستگاه
نماشویی با واترجت - نمای سنگی

شست و شوی نما با واترجت؛ بهترین روش از بین بردن چربی ها

در صورتی که بر روی نما، چربی‌هایی وجود دارند که کاملاً زیبایی نما را از بین برده‌اند و باید زدوده شوند، لازم است از روشی استفاده کنید که بتواند کاملاً چربی‌ها را از بین ببرد. استفاده از واترجت، بهترین راه حل ممکن است. تنها حرف ما نیست، بلکه در طول این چند سال، ثابت شده است که بهترین راهکار از بین بردن چربی‌ها بر روی نما، استفاده از واترجت است.

لازم به ذکر است که از واترجت تنها برای شستشوی نما استفاده نمی‌شود. همان طور که در بخش‌های قبلی هم اشاره کردیم، آب به صورت پرفشار از شلنگ دستگاه خارج می‌شود و بالا بودن فشار یا به اصطلاح تسلط فشار بر روی سطح، باعث از بین بردن تمام کثیفی‌ها می‌شود. از این روش در موارد دیگری هم استفاده می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به شست و شوی ماشین آلات، شست و شوی کف کارخانه و … اشاره کرد.

در این روش نماشویی، نیازی به استفاده از داربست نیست. این مورد را می‌توان به عنوان یکی از مهم‌ترین مزیت‌ها دانست، زیرا هر ساله شاهد هستیم که به دلیل عدم رعایت ایمنی در بستن داربست، خسارت‌های جانی و مالی بسیار زیادی به وجود می‌آید. نصب داربست در بسیاری از موارد همچون ساخت نمای ساختمان، بازسازی‌های متفاوت، سنگ کاری و … ضروری است، اما در روش نوین نماشویی با واترجت، هیچ گونه نیازی به استفاده از داربست نخواهد بود.

قیمت نماشویی ساختمان با واترجت

هزینه شست و شوی نما با واترجت به موارد متعددی بستگی دارد. مهم‌ترین فاکتوری که در تعیین هزینه نماشویی مؤثر است، جنس نما ساختمان است. هزینه شست و شوی نمای ساختمان به میزان آلودگی سطح ساختمان و ارتفاع ساختمان نیز بستگی دارد. روش شستشوی نمای ساختمان با واترجت با هزینه‌های مختلفی انجام می‌شود، البته در ادامه با مناسب‌ترین شرکت برای دریافت بهترین خدمات با نازل‌ترین آشنا می‌شوید.

در برخی از موارد ممکن است که از مواد شوینده‌ی قوی برای از بین بردن کثیفی‌های نما استفاده شود که در این صورت هزینه نماشویی بیشتر می‌شود. در واقع به دلیل استفاده از مواد شوینده قوی، تعداد مراحل پاکسازی نیز بیشتر می‌شود. مورد بعدی مربوط به مساحت نما است. مساحت نما هر چه بیشتر باشد، هزینه‌ی نماشویی هم بیشتر می‌شود.

در صورتی که از ابزارهای دیگری برای شستشو نمای ساختمان استفاده شود، هزینه‌ی پرداختی نیز بیشتر خواهد بود. با مراجعه به یک مرکز معتبر، در ابتدا کارشناسان نمای ساختمان را بررسی می‌کنند و در نهایت با توجه به نوع جنس نما، مساحت و غیره، قیمت نهایی را مشخص می‌کنند.

اجرای شست و شوی نما با واترجت

تا این جا در رابطه با نحوه‌ی شست و شوی نما با واترجت تا حدودی صحبت کردیم، اما قصد داریم در این بخش به صورت واضح‌تر و کمی تخصصی‌تر این مسئله را بررسی کنیم. در یک تعریف مشخص از دستگاه واترجت، می‌توان گفت که این دستگاه‌ها به گونه‌ای طراحی و ساخته شده‌اند که فشار آبی که در لوله‌های ساختمان وجود دارد و به نسبت ضعیف است را به آبی پرفشار تبدیل کنند.

به همین دلیل است که با استفاده از واترجت، به راحتی می‌توان نماهای سنگی، نماهای شیشه‌ای و کامپوزیت را پاک کرد. دستگاه‌های واترجت در دو نوع تک فاز و سه فاز ساخته می‌شوند. نوع تک فاز این دستگاه خیلی ضعیف‌تر از نوع سه فاز آن است و در موارد بسیار کمی هم از نوع تک فاز آن استفاده می‌شود، زیرا کاربرد چندان زیادی هم ندارد. برای نماهای سیمانی، کامپوزیت و شیشه‌ای و نماهای سنگی، می‌توان از نوع سه فاز دستگاه استفاده کرد. برای نماهای دیگر که بر روی آن‌ها رنگ مالیده شده و نمایی آجری داشته باشند از واتر سندبلاست استفاده می‌شود. در بخش بعدی در مورد دستگاه واتر سندبلاست بیشتر صحبت خواهیم کرد.

سند بلاست

همان طور که گفتیم برای نماهای رنگ مالیده شده و نماهای آجری، از واتر سند بلاست استفاده می‌شود. لازم به ذکر است عملکرد واتر سندبلاست نیز همانند نماشویی با واترجت است. مهم‌ترین تفاوتی که سندبلاست با واترجت دارد، وجود سیلیس است. در واترجت و سندبلاست فشار آب قوی داریم، علاوه بر این مورد از یک نوع ماسه که مخصوص شست و شوی نمای ساختمان است و سیلیس نام دارد در سندبلاست استفاده می‌شود.

بنابراین می‌توان گفت که در دستگاه واتر سندبلاست، عمل لایه برداری بر روی سطوح آجری با استفاده از آب و سیلیس انجام می‌شود.

شستشوی نما با واترجت در تهران و کرج

همان طور که می‌دانید نمای ساختمان تأثیر بسیار زیادی بر روی نظافت شهرها و البته زیبایی شهر دارد. در شهرهایی مثل تهران و کرج که سطح الودگی بسیار بالا است و در این روزها مشکلات بسیار زیادی را به وجود آورده است، شستشوی مرتب نماهای ساختمان می‌تواند راهکار خوبی برای از بین بردن بخشی از این آلودگی باشد. این شهرها از شهرهای پر رفت و آمدی هستند و زیبایی نمای ساختمان‌ها می‌تواند اهمیت زیادی داشته باشد. همچنین در شهرهای تهران و کرج، شاهد ساخت و سازهای بسیار زیادی هستیم و همین مورد می‌تواند باعث ایجاد آلودگی بر روی نمای ساختمان و در نهایت تحت تأثیر قرار دادن زیبایی شهر و سلامت افراد باشد.

در طول سال نیز شاهد بارش‌هایی در شهرهای تهران و کرج هستیم. باران‌هایی که در این شهر می‌بارد معمولاً به باران‌های اسیدی معروف‌اند و به دلیل این که حاوی موادی همچون گوگرد و اکسیدهای نیتروژن هستند، می‌توانند در آلودگی نمای ساختمان‌ها نقش مؤثری داشته باشند. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که نماشویی با واترجت در تهران و کرج لازم و ضروری است.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم اطلاعات جامع و کاربردی در رابطه با نماشویی با واترجت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. با این روش شست و شو آشنا شدید و دانستید که چرا باید هر چند وقت یک بار برای شستشوی نمای ساختمان خود اقدام کنید. البته روش‌های دیگری هم برای شستشوی نما وجود دارد که لازم است برای انتخاب روش مناسب با افرادی که در این زمینه تخصص دارند مشورت کنید، اما استفاده از واترجت یکی از ایمن‌ترین روش‌های ممکن است.

شما عزیزان می‌توانید برای دریافت بهترین خدمات شست و شوی نما با واترجت از شرکت منیب کمک بگیرید. این شرکت از افرادی تشکیل شده است که در این زمینه نماشویی آموزش دیده و کاملاً به کار خود مسلط هستند. شرکت منیب تلاش می‌کند از بهترین روش‌ها و بهترین مواد برای ارائه خدمات به مشتریان خود استفاده کند، زیرا رضایت مشتری در این شرکت اهمیت بسیار زیادی دارد. در این شرکت تمامی خدمات را به بهترین شکل ممکن و با مناسب‌ترین قیمت دریافت می‌کنید. اگر می‌خواهید پاسخ اعتماد خود را بگیرید، شرکت منیب بهترین انتخاب شما خواهد بود.