راهنمای انتخاب بهترین پیمانکار نقاشی ساختمان

پیمانکاری نقاشی ساختمان تعهدی است که میان پیمانکاران و کارفرمایان پروژه های بزرگ نقاشی ساختمان وضع می گردد تا به این طریق بتوان پروسه بهتری را سپری نمود. این قراردادها موجب می شوند تا پیمانکاران موظف به انجام وظایف خود بوده و براساس مفاد قرارداد صفر تا صد نقاشی ساختمان را انجام دهند. در حال حاضر شرکت های بزرگی وجود دارند که به صورت پیمانکاری خدمات نقاشی ساختمان را انجام می دهند و افرادی نیز که پروژه های بزرگ چنین شرکت هایی را بر عهده می گیرند به عنوان پیمانکار شناخته می شوند.

نکته ای که نباید فراموش کنید این است چه کار بزرگ باشد و چه کوچک بایستی به درستی انجام شود قرارداد پیمانکاری نقاشی ساختمان لازم است میان کارفرماها و پیمانکارانی امضاء گردد که از دانش و تجربه بسیار بالایی در این راستا برخوردارمی باشند. ممکن است بپرسید آیا این امر ضرورت دارد ؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که هرگونه اشتباه از سوی پیمانکاران موجب می شود تا روال صحیح نقاشی ساختمان مختل شده و در برخی موارد قرارداد ثبت شده باطل شود بنابراین نباید در انتخاب پیمانکار نقاشی ساختمان سهل انگاری نمود.

قرارداد پیمانکاری نقاشی ساختمان

قرارداد با پیمانکار نقاشی ساختمان

قرارداد پیمانکاری نقاشی ساختمان چیست ؟ این پرسشی است که ممکن است شما نیز با مطالعه مطالبی که در ابتدای این نوشتار بیان گردید با آن مواجه شده و به دنبال دریافت پاسخی مناسبی برای آن باشید. قرارداد پیمانکاری نقاشی ساختمان برگه یا نوشته مکتوبی می باشد که با دقت در متن آن می توان متوجه صحبت از پیمانکاری شد. این برگه ها حاوی فرم های مخصوصی هستند که براساس آن یک طرف قرارداد پیمانکاری نقاشی ساختمان کارفرما قرار دارد و طرف دیگر آن نیز پیمانکار و یا شخصی است که از دانش و مهارت بسیار بالایی در امر نقاشی ساختمان برخوردار است.

این پیمانکاران با دریافت مبلغ مشخصی که در قرارداد نیز ذکر گردید است تعهد می دهند که امر نقاشی ساختمان را با بالاترین کیفیت انجام داده و در مدت زمان مشخصی نیز تحویل دهند. نکته ای که نباید فراموش کنید این است که این قراردادها برگه هایی کاملا معتبر و قانونی بوده و نادیده گرفتن مفاد آن از سوی هرکدام از طرفین پیگرد دارد بنابراین هم کارفرما و هم پیمانکاران موظف اند تمام باید و نبایدها و چگونگی انجام فرآیند نقاشی ساختمان را رعایت نموده و در این امر کوتاهی نکنند.

بهترین پیمانکار نقاشی ساختمان

اهمیت قرارداد پیمانکاری نقاشی ساختمان

همان گونه که می دانید از گذشته تاکنون نقاشی ساختمان های مسکونی ، اداری و … یکی از دغدغه های اصلی عموم مردم بوده است به همین جهت تمام سعی خود را به کار می گیرند از خدمات مناسبی در این راستا استفاده کنند. در پروژه هایی که به صورت پیمانکاری نقاشی ساختمان انجام می پذیرند قراردادی مبنی بر قرارداد نقاشی ساختمان امضاء می گردد که نشان دهنده توافق میان کارفرما و پیمانکار برای انجام پروژه می باشد. این روزها افراد بسیاری به عنوان پیمانکار در این زمینه فعالیت دارند و نکته ای که نباید فراموش کنید این است که فرآیند نقاشی ساختمان به گونه ای است که پس از پایان کار ساخت انجام می شود اما این تنها کاربرد نقاشی نیست چرا که برخی ممکن است هنگام استفاده از ساختمان نیز بارها آن را رنگ نموده و به این طریق موجب زیباتر شدن فضای داخلی ساختمان خود شوند.

زمانی که شما چنین کاری را به پیمانکار بسپارید سرعت انجام نقاشی افزایش خواهد یافت و اگر بخواهیم اشاره بیشتری به مزیت های این امر داشته باشیم می توان استفاده از رنگ های مناسب تر ، افزایش کیفیت و صرفه جویی در هزینه ها را نام برد که هرکدام از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشند. ثبت نمودن یک قرارداد کاری مناسب میان کارفرمایان و پیمانکاران یک پروژه موجب می گردد که تا روند مربوطه موثرتر پیش رفته و طرفین شرایط بهتری را تجربه کنند بنابراین اگر شما نیز قصد رنگ آمیزی ساختمان های خود را دارید ما به شما ارائه خدمات پیمانکاری نقاشی ساختمان را پیشنهاد می نماییم.

قانونی بودن قرارداد پیمانکاری

در این بخش از نوشتار خود قصد داریم تا به بررسی نگاه قانون به قراردادهایی بپردازیم که به عنوان قرارداد پیمانکاری نقاشی ساختمان بین کارفرمایان و پیمانکاران امضاء می شوند. این قراردادها را براساس قوانین مدنی تعیین و تنظیم می نمایند و بایستی بدانید از این نوع قراردادها به عنوان قراردادهای لازم یاد می شود چرا که با تنظیم شدن آن طرفین بایستی تا انتهای مدت قرارداد بر روی کار مانده و تمام وظایف خود را انجام دهند. براین اساس می توان به این نتیجه دست یافت که در قراردادهای پیمانکاری نقاشی ساختمان هرکدام از طرفین این حق را ندارند هر زمان که مایل به ادامه نبودند از قرارداد کنار کشیده و آن را فسخ کنند البته در شرایط خاصی می توان این قراردادها را فسخ کرد.

در بخش های قبل تاکید نمودیم که پیمانکاری نقاشی ساختمان براساس یک مجموعه قوانین مدنی انجام می شود اما شما در هیچ یک از قوانین مدنی نمی توانید ردی از قرارداد پیمانکاری نقاشی و رنگ ساختمان بیابید بنابراین این قراردادها را به عنوان قراردادهای غیر معین می دانند به این معنا که قوانین مدنی چیزی درباره چند و چون چگونگی انجام فرآیند نقاشی ساختمان نگفته اند. در این نوع قراردادها این طرفین هستند که باید چگونگی انجام روند نقاشی ساختمان را تعیین نموده و تمامی بندها و مفاد قرارداد را مشخص کنند و آن ها بنویسند تا ثبت شوند.

مجموعه تعهدات کارفرماها در قراردادهای پیمانکاری نقاشی ساختمان

کارفرما به عنوان یکی از طرفین قراردادهای پیمانکاری نقاشی ساختمان لازم است وظایف خود را به بهترین حالت ممکن انجام دهد اما این وظایف چه می باشند؟ از مهم ترین وظایفی که بر عهده این کارفرمایان می باشد              می توان موارد زیر را نام برد که هرکدام از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشند.

 • کارفرما بایستی تمام شرایط لازم را برای پیمانکار فراهم سازد تا بتواند در مدت زمان تعیین شده پروژه را به اتمام رساند و تحویل دهد.
 • کارفرما لازم است تمام حق و حقوق پیمانکار را کامل پرداخت کند.
 • مشخص نمودن طرح و رنگ در ابتدای کار بر عهده کارفرماست و باید تمام برنامه های مربوط به نقاشی ساختمان را در اختیار پیمانکار قرار دهد تا این فرد براساس این برنامه ها وظایف خود را انجام دهد.

مهم ترین وظایف پیمانکاران در قراردادهای نقاشی ساختمان

براساس این قراردادها پیمانکاران موظف اند تا تمام وظایف خود را کامل انجام داده و از بروز هرگونه اشتباه و یا سهل انگاری بپرهیزند. این وظایف شامل موارد زیر می شوند.

 • پیمانکار بایستی براساس قرارداد پیمانکاری نقاشی ساختمان پروژه در مدت زمان مشخصی به پایان برساند.
 • پیمانکار موظف است تمام دستورالعمل های کارفرما را در نقاشی ساختمان انجام داده و براساس این دستورالعمل ها عمل کند.
 • اصلاح نمودن ایرادات برعهده پیمانکار می باشد بنابراین اگر ناظر متوجه بروز اشتباه در این امر شود این پیمانکار است که باید اقدامات لازم را در جهت رفع ایرادات ذکر شده انجام دهد.
 • اگر تهیه ابزار و تجهیزات موردنیاز نقاشی ساختمان بر عهده پیمانکار می باشد باید تمام سعی خود را به کار گیرد تا مصالح مرغوب و باکیفیتی را تهیه کند.
 • سطح رنگ بایستی عاری از هرگونه جای قلم و یا غلطک باشد چرا که این آثار موجب کاهش کیفیت پروژه خواهند شد.
 • پیمانکار باید مراقب باشد حین کار هیچگونه رنگی بر روی سرامیک و یا کاشی های نریزد.
پیمانکاری رنگ ساختمان

مهم ترین نکات انتخاب پیمانکار نقاشی و رنگ ساختمان

در پیمانکاری نقاشی ساختمان در تهران و دیگر شهرستان ها بایستی مجموعه نکات بسیار مهمی را رعایت نمود تا در انتها بتوان به نتایج دلخواه خود دست یافت. این نکته به شرح زیر بوده و توجه به آن ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد بنابراین توصیه داریم به سادگی از کنار این موضوع عبور ننمایید.

 • در پیمانکاری نقاشی ساختمان تمام هزینه های کاران را باید پیمانکار بپردازد و فردی که با عنوان کارفرما فعالیت دارد هیچ گونه مسئولیتی در این راستا ندارد.
 • زیرسازی برای نقاشی ساختمان بسیار مهم بوده و باید با دقت بالایی انجام شود. زمانی که این زیرسازی ها به درستی انجام نشوند کیفیت رنگ آمیزی کاهش خواهد یافت. در صورتی که کارفرما تشخیص دهد زیرسازی مشکل دارد پیمانکار بایستی مشکلات موجود را برطرف ساخته و زیرسازی را تغییر دهد تا نتایج موردانتظار حاصل گردد.
 • یکی ازشرایط اصلی قرارداهای پیمانکاری نقاشی ساختمان عدم واگذاری پروژه بدون اطلاع کارفرما به دیگران می باشد. به بیان ساده تر پیمانکار حق ندارد بدون اطلاع کارفرما ادامه روند پروژه نقاشی ساختمان را به فرد دیگری بسپارد.
 • پیمانکار وظیفه دارد طی مدت زمان های تعیین شده تمام مراحل نقاشی ساختمان را انجام داده و مانع از بروز تاخیر در هرکدام گردد.
 • تامین نمودن ابزار کار و تجهیزات موردنیاز نقاشی برعهده پیمانکار است و باید هنگام کار تمام این ابزارها و تجهیزات را در محل موردنظر آماده سازد.
 • پیمانکار وظیفه دارد عوامل را تایید صلاحیت نموده و آن ها را کنترل نماید. براین اساس می توان گفت کارفرما هیچ گونه مسئولیتی در راستای تایید عوامل ندارد.
 • پیمانکار وظیفه دارد تمام مصالح را مورد بررسی قرار داده و قبل از مصرف مهر تایید آن ها را از سوی دستگاه های نظارتی دریافت کند.
 • یکی از نکات بسیارمهم پیمانکاری نقاشی ساختمان این است که می توان در متن قرارداد درج نمود که پیمانکار باید قبل از شروع هرمرحله از نقاشی تایید کیفیت مراحل قبل را از دستگاه های نظارتی دریافت کند.
 • در پیمانکاری نقاشی ساختمان ، پیمانکار باید در انتها نسبت به تمیز نمودن شیشه ها و کف محل موردنظر اقدام نموده و تمام هزینه های این امر را نیز پرداخت کند.
 • برنامه کاری پیمانکار نقاشی ساختمان باید به گونه ای باشد که هنگام انجام لطمه ای به کار دیگران عوامل وارد نشود.
 • پیمانکار لازم است تا تمام نیروهای لازم برای اجرای نقاشی ساختمان را تامین نموده و تمام حقوق و مزایا ، ایاب و ذهاب آن ها را به طور کامل بپردازد. همچنین پیمانکار موظف است محل سکونت کارکنان وکارگران را تامین نموده و وسایل ایمنی موردنیاز آن ها را فراهم سازد تا بدین طریق مانع از بروز خسارات مالی و جانی شود.
 •  

خدمات پیمانکاری نقاشی ساختمان

حال که با مهم ترین نکات پیمانکاری نقاشی ساختمان آشنا شدید قصد داریم تا به بررسی خدماتی بپردازیم که مجموعه های فعال در این امر به شما ارائه می نمایند تا از نقاشی ساختمان های خود نهایت لذت را ببرید. خدمات پیمانکاری نقاشی ساختمان شامل موارد زیر می شوند.

 • نقاشی نمای داخلی ساختمان با استفاده از رنگ های روغنی ، پلاستیک و اکریلیک
 • نقاشی نمای بیرونی ساختمان ها با استفاده از رنگ های ضد گرد و غبار
 • اجرای پتینه کاری
 • اجرای نقاشی های سه بعدی
 • اجرای رنگ آمیزی های بلکا
 • رنگ آمیزی و ترمیم تخصصی چوب

انتخاب بهترین رنگ ها برای پیمانکاری نقاشی ساختمان

به نظر شما بهترین رنگ برای نقاشی ساختمان کدام رنگ است ؟ این روزها رنگ های مختلفی را می توان در سطح بازار مشاهده نمود که هرکدام ویژگی های خاص خود را دارند. شما می توانید هرکدام از این رنگ ها را برحسب سلیقه خود انتخاب نموده و بر روی دیوارهای خود اجرا کنید اما قبل از هرچیز بایستی با ویژگی های بارز این رنگ ها آشنا شوید. به طور کلی رنگ های ساختمانی به دو دسته تقسیم می شوند که اگر بخواهیم اشاره ای به آن ها داشته باشیم می توان رنگ های روغنی و رنگ های پلاستیک را نام برد که کاربردهای قابل توجه ای در دنیای نقاشی ساختمان دارند.

رنگ های روغنی را می توان به راحتی شستشو داد چرا که این رنگ ها از قابلیت ضد آب بودن برخوردار بوده و دوام بالایی دارند. انتخاب این رنگ ها برای رنگ آمیزی دیوارهای داخلی ساختمان بهترین گزینه به شمار می رود چرا که می توانند به خوبی نیازمندی های شما را فراهم سازند. دو نوع رنگی که به عنوان رنگ های کاربردی در پیمانکاری نقاشی ساختمان نام برده شدند نیز به سه دسته مات ، براق و نیمه براق تقسیم می شوند که هرکدام از این رنگ ها نیز خواص خاص خود دارند.

اگر قصد دارید تا دیوارهای آشپزخانه خود را رنگ آمیزی کنید ما به شما رنگ های براق را پیشنهاد می نماییم چرا که این رنگ ها را می توان به راحتی تمیز نمود. در مقابل رنگ های مات بیشترین کاربرد را برای رنگ آمیزی دیوارهای هال و اتاق پذیرایی دارند زیرا ترکیب آن ها با رنگ های براق دیگر بخش ها می تواند زیبایی و جلوه ای فوق العاده عالی به ساختمان شما ببخشد.

بهترین پیمانکار نقاشی ساختمان

شما برای شناخت یک پیمانکار موفق ابتدا بایستی با ویژگی های بارز این افراد آشنایی داشته باشید. این امر به شما کمک می کند تا متوجه تفاوت های فردی پیمانکاران موفق با دیگر پیمانکاران شده و بهترین انتخاب خود را انجام دهید. از مهم ترین ویژگی های فردی پیمانکاران فعال در حوزه پیمانکاری نقاشی ساختمان می توان موارد زیر را تشریح نمود که دانستن آن ها خالی از لطف نیست.

 • بهره مندی از توانمندی های لازم برای برقراری ارتباطات موثر میان تیم های اجرایی
 • برخورداری از قدرت بالای رهبری
 • برخورداری از توانایی های لازم برای تعامل و تاثیرگذاری بر اعضای تیم اجرایی
 • بهره مندی از خلاقیت در نقاشی ساختمان
 • توانایی مدیریت منابع و تجهیزات نقاشی ساختمان

سخن پایانی

این روزها شاهد فعالیت های پیمانکاری نقاشی ساختمان در سطح گسترده ای می باشیم اما نکته ای که نباید فراموش کرد انتخاب یک پیمانکار مجرب می باشد. انتخاب چنین پروژه ای نیازمند تنظیم قراردادهای لازم می باشد تا به این طریق طرفین پروژه که پیمانکاران و کارفرماها هستند با یک دیگر به توافق رسیده و کاملا هماهنگ و همسو با هم پروژه را به اتمام برسانند.
اگر در انتخاب یک پیانکار نقاشی ساختمان خوب و حرفه ای نیاز به مشورت داشتید با منیب کوتینگ تماس بگیرید.