همه چیز درباره کفپوش اپوکسی

هنگامی که صحبت از انتخاب کفپوش مناسب برای مصارف صنعتی، مسکونی، اداری، تجاری و… می‌شود، گزینه‌های مختلفی وجود دارد، اما کفپوش‌های رزینی در میان سایر موارد برجسته هستند. رزین اپوکسی که معمولاً به‌عنوان کفپوش اپوکسی نیز شناخته می‌شود، گزینه‌ای بسیار بادوام، قابل سفارشی‌سازی، تزیینی و پایدار است. اگر کف اپوکسی را برای تاسیسات خود انتخاب کنید، از ویژگی‌های بی‌نظیری مانند مقاومت در برابر سایش، رطوبت، خراش، ضربات مکانیکی، مواد شیمیایی و… برخوردار می‌شوید.

اپوکسی کف

کفپوش اپوکسی چیست؟

کفپوش رزینی یک سیستم برای پوشش کف یا دیوار است که از یک یا چند رزین پلیمری مایع تشکیل شده و بر روی یک دال بتنی آماده اعمال می‌شود. رزین‌های مایع در هنگام نصب با اجزای دیگر مانند پودرها، سنگدانه‌ها یا سایر مواد تزیینی در محل کار ترکیب می‌شوند. البته پوشش‌های کف رزینی معمولاً تا زمان استفاده نمی‌توانند مخلوط شوند. همچنین این کفپوش‌ها باید توسط پیمانکاران متخصص شرکت‌هایی مانند منیب کوتینگ که توسط سازنده کفپوش آموزش دیده‌اند، نصب شوند.

جدا از اصطلاحات «کفپوش رزینی» و «پوشش اپوکسی کف»، این نوع کفپوش بتنی را می‌توان «کفپوش پلیمری»، «کفپوش سیال»، «پوشش کف بتنی»، «کفپوش بدون درز» یا «کفپوش صنعتی» نیز نام‌گذاری کرد.

کفپوش‌های اپوکسی می‌توانند ظاهری بسیار کاربردی داشته باشند. در واقع این کفپوش‌ها با دیگر گزینه‌های کفپوش تجاری متفاوت هستند. زیرا استحکام، دوام و عملکرد عالی، سفارشی‌سازی استثنایی و جذابیت تزیینی را ارائه می‌دهند. همچنین منحصر به فرد هستند. علاوه بر این، کمترین هزینه را در میان انواع کفپوش تجاری و صنعتی به خود اختصاص می‌دهند.

کفپوش اپوکسی پارکینگ

پوشش‌های اپوکسی نوعی کفپوش رزینی هستند. این نوع کفپوش‌های مبتنی بر رزین معمولاً بر اساس نوع پلیمر مورد استفاده در فرمول دسته‌بندی می‌شوند. اغلب رزین‌های پلیمری مورد استفاده در پوشش‌های کف صنعتی، اپوکسی، یورتان‌هایی با کارایی بالا، ملات‌های یورتان (به‌عنوان «بتن‌های یورتان» و «یورتان‌های سیمانی» نیز شناخته می‌شوند) و پوشش‌های پلی‌اسپارتیک هستند.

هر نوع رزین پلیمری در ویژگی‌های اساسی خود از جمله میزان دوام، مقاومت شیمیایی، مقاومت در برابر شوک حرارتی و غیره متفاوت است. پوشش‌های سازگار اغلب در چندین لایه با ضخامت‌های مختلف، همراه با سنگدانه‌ها یا سایر افزودنی‌ها اعمال می‌شوند تا یک سیستم کفپوش بهینه متناسب با نیازهای هر تأسیسات را ایجاد کنند. از طرفی ویژگی‌ آماده‌سازی رزین‌های مختلف می‌تواند بسیار متفاوت باشد و هر مخلوط نیازمندی‌های نصب و جابجایی خاص خود را دارد.

اپوکسی کف سه بعدی

مهم ترین شرایط اجرای اپوکسی کفپوش

پوشش‌های اپوکسی کف در طیف وسیعی از تاسیسات مورد استفاده قرار می‌گیرند و بر روی دال‌های بتنی نصب می‌شوند. قبل از نصب، لازم است سطح دال بازرسی شود. مثلاً سطح مورد نظر بتن جدید است یا خیر؟ صرف نظر از این موضوع، هر کدام از سطوح نیاز به بسترسازی مناسبی برای کفپوش اپوکسی دارند.

یک سطح بتنی ایده‌آل، سطحی است که از نظر ساختاری سالم و بدون ترک یا ناهمواری باشد و فاقد آلاینده‌هایی باشد که به طور بالقوه می‌توانند با چسبندگی خوب پوشش تداخل داشته باشند، مانند گریس، روغن، مواد شیمیایی، رطوبت، آب ایستاده، قلیایی/اسیدیته بیش از حد.

نحوه اجرای کفپوش اپوکسی

استفاده از کفپوش اپوکسی به‌راحتی برای محیط‌هایی همچون دیوار و کف امکان‌پذیر است. البته توجه داشته باشید که سطح مورد نظر قبل از اعمال و نصب کفپوش باید به شکل کامل تمیز شود. همچنین کیت خریداری شده برای پوشش‌دهی کف نیز باید با متراژ مورد نظر هماهنگی داشته باشد. نکته مهم دیگر در مورد روش اجرای اپوکسی کف توجه به زمان نصب آن است. در واقع هنگامی که شما اجزای سخت‌کننده و رزین اپوکسی را با هم مخلوط می‌کنید، باید به زمان توجه داشته باشید. چرا که این مخلوط فقط به مدت ۲ ساعت قابلیت اجرا دارد.

اول اینکه پوشش‌های اپوکسی به آماده‌سازی و تمیزکاری سطح نیاز دارند. ضمن اینکه میزان زمان در نظر گرفته شده برای تثبیت و چسباندن هر نوع پوشش حداقل ۱۲ ساعت است. برای پر کردن شکاف‌ها و سوراخ‌های کف بتنی حداقل به یک روز زمان نیاز داریم. همچنین برای رنگ‌آمیزی کفپوش نیز احتمالاً دو روز زمان در نظر گرفته می‌شود. برای خشک شدن سطوح بتن نیز دمای هوا بهتر است بین ۶۰ تا ۹۰ درجه فارنهایت باشد.

 پوشش‌های اپوکسی زمانی که خیس می‌شوند، حالت نرم‌شدگی دارند. البته افزودنی‌های ضد لغزش می‌توانند برای برطرف کردن این حالت مناسب باشند. سطوحی که از قبل آب‌بندی شده‌اند مانند سطوح بتنی گزینه مناسبی برای کفپوش‌های اپوکسی نیستند. قبل از این که از پوشش‌های اپوکسی استفاده کنید، بهتر است بتن جدید را حداقل ۳۰ روز قبل استفاده کرده باشید.

پوشش‌های اپوکسی مناسب پارکینگ

همانطور که می‌دانید برای اجرای کفپوش اپوکسی مسئله بسترسازی و زیرسازی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. برای این کار بهتر است ابتدا عملیات مربوط به ساب‌زنی را مدنظر قرار دهید. این فرایند کلیه مواد شیمیایی، چربی گردوغبار را از روی سطح برطرف می‌کند. توجه داشته باشید که هیچ‌گونه آلودگی نباید پیش از اجرای کف اپوکسی بر روی سطح وجود داشته باشد. ضمن اینکه برای اجرای کفپوش، باید سطح کاملاً خشک شده باشد.

مرحله اول: ساب‌زنی و تمیزکاری

 بعد از تمیزکاری به سراغ اجرای مرحله اول نصب کفپوش اپوکسی می‌رویم. پرایمر کفپوش اپوکسی به‌عنوان اولین لایه برای پر کردن درز و شکاف‌های موجود بر سطح مورد استفاده قرار می‌گیرد. هدف از اجرای این مرحله به وجود آوردن سطح یکدست و هموار برای کف اپوکسی است.

 پرایمر کفپوش اپوکسی معمولاً در دو مرحله بر روی سطح مورد استفاده قرار می‌گیرد تا تاثیر به مراتب بیشتری داشته باشد. در هر بار اعمال پرایمر کف اپوکسی، باید منتظر خشک شدن آن باشید. استفاده از پرایمر کمک می‌کند تا شما در استفاده از رنگ بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه عمل کنید. همچنین میزان چسبندگی کفپوش  را افزایش می‌دهد و از طبله کردن یا ایجاد حباب در کفپوش جلوگیری می‌کند.

مرحله دوم: تثبیت پرایمر اپوکسی

 در گام دوم برای پر کردن درزها و ترک‌های موجود بر روی سطح از دوغاب استفاده می‌شود. برخی از کارشناسان معتقدند که دوغاب باید قبل از پرایمر مورد استفاده قرار بگیرد. در مرحله بعدی باید وضعیت سطح از نظر درز و شکاف مورد بررسی قرار بگیرد. در این مرحله نباید هیچ‌گونه درز و شکافی بر روی سطح وجود داشته باشد.

مرحله سوم:اجرای لایه میانی

در این مرحله، هاردنر کفپوش اپوکسی یا سخت‌کننده و رزین اپوکسی با هم ترکیب شده و به شکل یکدست در می‌آیند. برای تثبیت لایه میانی بر روی پرایمر از غلتک استفاده می‌شود.

مرحله چهارم: تثبیت لایه نهایی اپوکسی

 در گام آخر لایه نهایی با استفاده از غلتک مناسب، کارتک و ماله روی لایه میانی اجرا می‌شود. توجه داشته باشید که ابتدا باید از نبود هرگونه درز و شکاف و خلل و فرجی بر روی سطح موردنظر مطمئن شوید. همچنین سطح مورد نظر باید کاملاً خشک شده باشد.

کاربرد کفپوش اپوکسی

پوشش‌های کف رزینی در تاسیسات بسیاری از صنایع از جمله:

 • تولید مواد غذایی و آشامیدنی، از جمله نانوایی‌های تجاری، کارخانه‌های بطری‌سازی، فرآوری و بسته‌بندی لبنیات، کارخانه‌های گوشت و غذاهای دریایی، تولید کنندگان تنقلات و مواد غذایی منجمد، کارخانه‌های تقطیر و مانند آن.
 • مراکز تجاری و خرده فروشی، مانند خواربارفروشی‌ها و اغذیه فروشی‌ها، سینماها، موزه‌ها، مراکز خرید، فروشگاه‌های بزرگ، بوتیک‌ها، فودکورت‌ها و ساختمان‌های اداری.
 • مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی، مانند کلینیک‌ها، اتاق‌های جراحی، داروخانه‌ها، اتاق‌های بیماران، آزمایشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، اورژانس‌ها و مطب‌های دندانپزشکی.
 • هوانوردی و حمل و نقل از جمله پایانه‌های اتوبوس، قطار و فرودگاه، کانکس‌ها، تاسیسات هوافضا، نمایندگی‌های خودرو و تعمیرگاه‌ها، آشیانه‌های هوایی، امکانات هلیکوپتر، مناطق نگهداری ناوگان و گاراژهای پارکینگ.
 • اتاق‌های کنترل، اسکله‌های بارگیری، ماشین‌آلات، مناطق تولید و بسته‌بندی، کارخانه‌های فرآوری، کارگاه‌ها، فضاهای ذخیره‌سازی و انبارها
 • سالن‌ها، کافه تریا، کلاس‌ها و کتابخانه‌ها، مهدکودک‌ها، اتاق‌های فروشگاه، استادیوم‌ها و میدان‌ها
 • رستوران‌ها، کافه‌ها، آشپزخانه‌های تجاری، یخچال‌ها/سردکن‌های پیاده‌روی، هتل‌ها و استراحتگاه‌ها، اسپا و تئاتر دیده می‌شود.
کفپوش اپوکسی منیب کوتینگ

مزایای کفپوش اپوکسی منیب کوتینگ

 • زمان نتیجه‌بخشی و به کارگیری در محیط نیز به اندازه سایر پارامترهای انتخاب یک کفپوش مناسب اهمیت دارد. به‌عنوان مثال بیشتر صاحبان شرکت تمایل دارند مواد مورد استفاده در پروسه ساخت و ساز به سرعت اعمال شوند و زمان خرابی تسهیلات را به حداقل ممکن برسانند. خوشبختانه این ویژگی در برخی از کفپوش‌های اپوکسی وجود دارد.
 • از دیگر مزایای عملیاتی استفاده از کف اپوکسی می‌توان به دوام و مقاومت استثنایی آن‌ها در برابر سایش و پارگی، زیبایی طراحی و توانایی افزایش ایمنی تاسیسات اشاره کرد.
 • این کفپوش‌ها در برابر سوراخ شدن مقاومت دارند و ضد آب هستند. این ویژگی‌ به آن‌ها اجازه می‌دهد در برابر شرایط چالش برانگیز موجود در محیط‌های تجاری، صنعتی و سازمانی گزینه مناسبی باشند.
 • از آنجایی که کفپوش‌های اپوکسی برای تحمل ترافیک قابل توجه توسط افراد، ماشین‌آلات و سایر موارد طراحی شده‎اند، به‌عنوان گزینه‌ای هوشمندانه و پایدار نیز شناخته می‌شوند.
 • کفپوش‌های اپوکسی برای نصب در محیط‌های سخت، از جمله دماهای بسیار سرد یا گرم گزینه‌ای مناسب هستند.
 • مقاومت در برابر مواد شیمیایی و انواع حلال‌ها می‌تواند به‌عنوان یک افزودنی ارزشمند در آن‌ها مورد استفاده قرار بگیرد.

سایر ویژگی‌های مثبت کف اپوکسی منیب کوتینگ

 • کفپوش‌های اپوکسی در روش‌های تولید، با محیط زیست سازگار هستند. مواد خام آن‌ها در بسته‌بندی‌های قابل بازیافت خریداری می‌شوند و مراکز تولیدکننده به طور مرتب نظارت می‌شوند تا مطابق با مقامات زیست‌محیطی باشند.
 • کاهش خطر لغزش و سقوط: افزودنی ضد لغزش در کفپوش را می‌توان بر اساس نیازهای هر تاسیسات و محیطی مورد استفاده قرار داد. البته پوشش‌های رزین اپوکسی از نظر مقاومت در برابر لغزش و محافظت ضد میکروبی قابلیت تنظیم نیز دارند.
 • بهبود کیفیت هوای داخل ساختمان(IAQ) : گزینه‌های مناسب نصب برای کمتر شدن بو و فرمولاسیون بدون فرمالدئید در کفپوش‌های اپوکسی وجود دارد.
 • مقاومت در برابر آب و جلوگیری از رشد کپک: لایه‌های زیرین ضد آب در کفپوش برای اتاق‌های مرطوب استفاده می‌شوند تا از نفوذ مایعات ریخته شده به سطح جلوگیری کنند.
 • کاهش خطر آسیب الکترواستاتیک: کفپوش کنترل استاتیک برای حذف ایمن بار الکترواستاتیک در اتاق به کار می‌رود و به محافظت از تجهیزات حساس و پرسنل کمک می‌کند.
 • پشتیبانی از کنترل پاتوژن: حفاظت ضد میکروبی آپشنی است که در صورت درخواست کاربر در محیط تولید به فرمول کفپوش اضافه می‌شود تا از رشد میکروب‌ها در سراسر عمق کفپوش جلوگیری کند.

قیمت اپوکسی

کفپوش اپوکسی قیمت بسیار مقرون به صرفه‌ای نسبت به سایر کفپوش‌ها دارد. عمر طولانی برای استفاده، مزایای ایمنی چشمگیر، صرفه‌جویی به دلیل چرخه‌های تعویض و خرابی کمتر، تعمیر و نگهداری ساده و بسیار مقرون به صرفه بدون موم و … نشان می‌دهد که اپوکسی کف هزینه اقتصادی کمتری در ساخت و ساز به همراه دارد.

روش‌های نصب کف اپوکسی

پوشش‌های اپوکسی کف و سیستم‌های رزینی با استفاده از روش‌های مختلفی نصب می‌شوند که اغلب در طول هر کاربرد حرفه‌ای از بیش از یک تکنیک استفاده می‌شود. لیست روش‌های نصب اولیه شامل موارد زیر است: ماله کردن، پخش، دوغاب و رزین اپوکسی.

نصب ماله‌ای

در روش نصب ماله‌ای معمولاً از ملات‌های پلیمری پر از سنگدانه با قوام سفت‌تر استفاده می‌شود. ماله‌کشی دستی یا ماله‌کشی برقی ممکن است برای نصب سیستم‌هایی با ضخامت 3/16 اینچ تا ¼ اینچ استفاده شود.

روش پخش

کاربردهای روش پخش مشابه کاربردهای ماله هستند. زیرا هر دو از رزین مایع و اجزای سنگدانه استفاده می‌کنند. با این حال، تفاوت میان آن‌ها، این است که در روش‌های پخش، سنگدانه‌ها و مایعات به طور جداگانه و به جای یک مخلوط ملات در لایه‌های متناوب به کار گرفته می‌شوند. اجزای پخش می‌توانند تراشه‌های وینیل رنگی، کوارتز رنگی، ماسه ساختمانی خاص یا سایر مصالح باشند. طبقات پخش نیز معمولاً 1/16 تا 1/8 اینچ ضخامت دارند.

نصب دوغاب

دوغاب می‌تواند راهی مقرون به صرفه برای ایجاد عمق در کف باشد. در این روش رزین مایع با پودر یا سنگدانه‌ها ترکیب شده و به صورت یک مخلوط روان استفاده می‌شود. ضخامت دوغاب نصب شده از 1/8 اینچ تا 3/16 اینچ است. اگرچه اغلب دوغاب‌ها مواد افزودنی دریافت می‌کنند که این موضوع می‌تواند ضخامت کل سیستم را افزایش دهد.

رزین اپوکسی

هنگامی که اپوکسی یا سایر مایعات رزینی بدون پودر یا مواد افزودنی سنگدانه روی سطح استفاده می‌شوند، روش نصب فقط رزینی است. معمولاً نازک‌ترین کفپوش‌های رزینی با ضخامت 10 تا 40 میلی‌متر نصب می‌شوند.

اگر چه روش‌های نصب کفپوش اپوکسی تجاری، صنعتی و سازمانی مختلف است اما انتخاب روش با توجه به شرایط کف، سطح و ویژگی‌های محیطی انجام می‌شود. از این رو، این کار باید به بهترین شکل ممکن توسط خدمه حرفه‌ای مجرب و آموزش‌دیده انجام ‌شود. شرکت مبین کوتینگ می‌تواند به‌عنوان تولید‌کننده و مجری کفپوش اپوکسی به مشتریان خدمات ارائه کند.

معایب کفپوش اپوکسی چیست؟

کف‌سازی موقت : کف اپوکسی با وجود ماندگاری طولانی و بادوام، پس از استفاده در خانه یا هر مکانی، در نهایت نیاز به تعویض دارد. زیرا یک اپوکسی کف پس از اجرا می‌تواند تقریباً دو تا سه سال دوام بیاورد.

انواع مختلف پوشش اپوکسی برای کف

انواع مختلفی از پوشش‌های اپوکسی وجود دارد که می‌توانید برای اتاق‌ها و نواحی مختلف خانه خود استفاده کنید. برای کمک به شما، در اینجا برخی از محبوب‌ترین انواع پوشش‌های‌اپوکسی مورد استفاده در کفپوش‌های مسکونی آورده شده است.

کف اپوکسی جامد

یک کفاپوکسی جامد، ساده و در عین حال همه‌کاره است و رنگ‌های متنوعی را ارائه می‌دهد که تقریباً در همه جا قابل اجراست. این کفپوش‌ها برای اتاق‌هایی مناسب هستند که نیاز به رنگ ثابت، بدون طرح‌های فانتزی یا پیچیده دارند. به همین علت بیشتر در رستوران‌ها، ساختمان‌ها و سالن‌های همایش استفاده می‌شوند. البته ایده بسیار خوبی نیز در حمام‌ها، اتاق‌های نشیمن، عرشه‌ها و راهروها هستند.

کف اپوکسی پولکی

اگر ترجیح می‌دهید کمی بافت ظاهری جامد داشته باشید، می‌توانید اپوکسی کف پولکی را تهیه کنید. معمولاً برای تزیین بیشتر و ایجاد ظاهری براق، از تکه‌های اکریلیک یا چیپس در رنگ‌های مختلف استفاده می‌شود. کفپوش‌های پولکی نمونه یک کفپوش اپوکسی دکوراتیو(تزیینی) هستند. این لهجه‌های چند رنگ در حالی استفاده می‌شوند که پوشش اپوکسی هنوز مرطوب است. همین موضوع باعث می‌شود سطح نیز پر جنب و جوش به نظر برسد.

جدای از جذابیت بصری، این تکه‌های پولکی می‌توانند لغزندگی سطح را کاهش دهند. زیرا چسبندگی به وجود می‌آورند و از سقوط و سایر حوادث جلوگیری می‌کنند. این موضوع، کفپوش پولکی را به گزینه‌ا‌ی محبوب در آشپزخانه‌ها، گاراژها، نمایشگاه‌ها، کلینیک‌ها، مکان‌های ورزشی، اتاق‌های رختکن و سایر مناطق با رفت و آمد زیاد تبدیل می‌کند.

کفپوش اپوکسی متالیک

نوع دیگری از کفپوش اپوکسی دکوراتیو(تزیینی)، پوشش اپوکسی کف فلزی است. در این نوع کفپوش، با استفاده از یک افزودنی متالیک می‌توان کف را با رنگ‌ها، جلوه‌ها و لهجه‌های مختلف طراحی کرد. رایج‌ترین طرح مورد استفاده، الگوی چرخش است که می‌توان با پخش کردن رنگدانه‌های فلزی در پیچ و تاب به کمک قلم مو یا غلتک، آن را اجرا کرد.

این کفپوش می‌تواند مانند کفپوش اپوکسی جامد، یک رنگ داشته باشد اما دارای یک روکش فلزی براق به رنگ طلایی، نقره‌ای، یاقوت و غیره نیز باشد. ضمن اینکه شما می‌توانید روکش فلزی آن را به صورت مات تهیه کنید. این تنوع در طراحی کفپوش، آن را به یک انتخاب محبوب برای تزیین اتاق نشیمن، اتاق خواب، آشپزخانه و سایر فضاهای داخلی تبدیل کرده است.

 اپوکسی کف سنگریزه

برای سفارشی‌سازی و طراحی‌های پیچیده‌تر، می‌توانید کفپوش اپوکسی سنگ‌ریزه را تهیه کنید. این کفپوش برای افرادی که می‌خواهند خلاق‌تر باشند، مناسب است. به همین دلیل معمولاً در فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و ساختمان‌هایی استفاده می‌شود که باید آرم و سایر علائم برند خود را روی زمین داشته باشند. در واقع این کفپوش می‌تواند به‌عنوان یک کفپوش تجاری مورد استفاده قرار بگیرد.

کفپوش اپوکسی خودتراز

اگر قصد دارید سطوح بدون پوشش یا بتنی را تراز و یکدست کنید، می‌توانید از کفپوش اپوکسی خودتراز استفاده کنید. این نوع کفپوش برای صاف کردن کف‌های بتنی کهنه، ترک‌خورده یا آسیب‌دیده استفاده می‌شود. البته اگر می‌خواهید کفپوش صاف‌تر و بدون درز به نظر برسد، می‌توانید کفپوش خودتراز را روی سطوح بتنی جدید اعمال کنید.

این پوشش در رنگ‌های متنوعی وجود دارد که آن را به گزینه‌ای محبوب در فضاهای صنعتی، تجاری و مسکونی تبدیل کرده است. این کفپوش معمولاً در طبقات نمایشگاه‌ها، انبارها، اماکن ورزشی و ساختمان‌های اداری استفاده می‌شود. برای مصارف مسکونی نیز اغلب در آشپزخانه‌ها، گاراژها و حمام‌ها استفاده می‌شود.

معرفی انواع کفپوش اپوکسی

 • کفپوش اپوکسی صنعتی با توجه به مقاومت شیمیایی و فیزیکی بالایی که دارد، در محیط‌های صنعتی و کارخانجات استفاده می‌شود.
 • کفپوش اپوکسی آنتی‌استاتیک برای محیط‌هایی که نیاز به هدایت الکتریسیته دارند، گزینه مناسبی است.
 • کفپوش اپوکسی آنتی‌باکتریال می‌تواند برای محیط‌هایی که نیاز به اجرای اصول بهداشتی دارند، گزینه مناسبی باشد. مانند کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها.
 • کفپوش اپوکسی سه ‌بعدی به‌عنوان یک پوشش تزیینی در محیط منزل، مراکز تجاری و… مورد استفاده است و ویژگی‌های خاصی برای عرضه دارد. نصب این کفپوش با استفاده از تصویر دلخواه و یک لایه از پرایمر خودتراز انجام می‌شود. برای عمق‌بخشی به این تصویر نیز از اپوکسی شفاف دوجزئی کمک گرفته می‌شود.
 • کفپوش تجاری در برابر سایش و عوامل فیزیکی مقاومت کافی دارد و علیرغم زیبایی در نوع ضدلغزش انتخاب می‌شود.
 • کفپوش اپوکسی ساختمان می‌تواند هر نوع کفپوش تزیینی، مقاوم و ضدآب باشد. البته بسته به شرایط محیطی این کفپوش‌ها می‌توانند با ویژگی‌های مختلفی عرضه شوند.
 • صاحبان پارکینگ‌های سرپوشیده در کفپوش‌های خود با چالش‌های متعددی مواجه هستند. این بدان معنی است که ما نمی‌توانیم فقط یک کفپوش اپوکسی استاندارد را برای تمام فضاها استفاده کنیم، بلکه باید عوامل زیادی را برای هر محیط و فضا در نظر بگیریم. لغزش و ایمنی در مورد کفپوش اپوکسی پارکینگ اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل است که بسیاری از پارکینگ‌ها قسمت‌های مهم کف پارکینگ را با اپوکسی ضد لغزش مشخص می‌کنند تا از لغزش خودروها جلوگیری شود.

جمع‌بندی

هر مکان و محیط بسته به شرایطی که دارد نیاز به کفپوش مناسبی دارد. کفپوش اپوکسی با توجه به افزودنی‌ و تنوعی که دارد، می‌توانند برای محیط‌های مسکونی، اداری، تجاری، صنعتی، بهداشتی، کارگاهی و… گزینه مناسبی باشد. این کفپوش‌ها، علیرغم زیبایی و دوام از ویژگی‌های مختلفی مانند ضد آب بودن، مقاومت در برابر سایش، ضربات مکانیکی و لغزش و… نیز برخوردار هستند.

برای تامین مواد و اجرای کفپوش اپوکسی نیاز به مجریان متخصص و کارشناسان حرفه‌ای دارید. منیب کوتینگ یک شرکت باسابقه درخشان در زمینه تولید، عرضه و اجرای انواع کفپوش اپوکسی در طرح، رنگ و افزودنی‌های مختلف است. این شرکت تمام قوانین و استانداردهای لازم برای اجرای کفپوش اپوکسی را به‌خوبی می‌شناسد و کفپوش متناسب با شرایط محیطی را به شما پیشنهاد می‎دهد. ضمن اینکه این مجموعه، کلیه خدمات و محصولات خود را با ضمانت به مشتری ارائه می‌کند.