کفپوش پلی یوریا

کفپوش پلی یوریا با عنوان لاتین (پلی یوریا – Polyurea) و کفپوش پلی اوره شناخته می‌شه. این نوع از کفپوش همونطور که از اسمش مشخصه برای پوشش سطوح زمینی و دیواری مورد استفاده قرار می‌گیره‌. کفپوش پلی یوریا از انواع مختلفی تشکیل می‌شه و مزایای متعددی رو در بر می‌گیره. کفپوش و پوشش محافظتی پلی یوریا ( پلی اوره ) به دلیل مزایا و کاربردهایی که داره به عنوان یکی از بهترین‌های انتخاب پوشش سطوح به حساب میاد. از این رو هدف ما از نقد این مقاله، بررسی و پرداختن به کفپوش پلی یوریا هست تا شما رو با انواع این از کفپوش و مزایای کاربردی‌ای که داره آشنا کنیم.

انواع کفپوش پلی یوریا

کفپوش و پوشش محافظتی پلی اوره و پلی یوریا برای سطوح مختلفی به کار برده می‌شه که این کاربرد، انواع کفپوش پلی یوریا رو تشکیل می‌ده. در ادامه انواع کفپوش پلی یوریا رو شرح می‌دیم.

کفپوش پلی یوریا ورزشی

سالن‌های ورزشی از نمونه مناطق و مکان‌هایی هستن که نیاز شدیدی به کفپوش مناسب و مطلوب دارن‌. در این خصوص، مواردی هستن که در مورد سطوح سالن‌ها، باشگاه‌ها، استخرها و هر مکان ورزشی دیگه‌ای باید رعایت بشن تا علاوه بر بازدهی مناسب، راحتی ورزشکاران و سازمانِ سالن فراهم بشه. اولین مورد انعطاف‌پذیری کفپوش به کار برده شده برای کف سالن ورزشی هست؛ دوییدن، راه رفتن مکرر، انجام حرکت‌های ورزشی، اثابت متعدد توپ، ضربه زدن و.. از نمونه فعالیت‌هایی هستن که در مجاورت کفپوش سالن ورزشی قرار می‌گیرن؛ بنابراین انعطاف‌پذیری کفپوش، ویژگی بسیار مهمی به حساب میاد و در صورت فقدان این ویژگی، فرا رسیدن سریع زمان تعویض کفپوش، پارگی، خوردگی و ساییدگی کفپوش و.. عواملی هستن که شما با اون‌ها مواجه خواهید شد. دومین ویژگی مهم یک کفپوش مناسب برای سالن مقاومت در برابر ضربه هست؛ همونطور که اشاره شد کفپوش‌های سالن‌های ورزشی روزانه به دلایل مختلف در مواجهه با ضربات سبک و سنگین زیادی قرار می‌گیرن؛ پس کفپوش اعمال شده باید مقاومت لازم در برابر ضربه رو دارا باشه. برای همین کفپوش پلی یوریا یا کفپوش پلی اوره بهترین و مناسب‌ترین گزینه برای سالن‌های ورزشی به حساب میاد؛ چون این نوع از کفپوش علاوه بر انعطاف‌پذیری بالا، مقاومت خیلی زیادی در برابر ضربات ارائه می‌ده.

کفپوش پلی یوریا برای زمین ورزشی

کفپوش پلی یوریا صنعتی

مواد صنعتی از دسته موادی هستن که قابلیت نفوذ از بین اجسام رو دارن. مواد صنعتی و شیمیایی به علت خاصیت شیمیایی و صنعتی که دارن باید توی مکان‌هایی ساخته بشن که نفوذ از سطح برای اون‌ها غیرممکن باشه. کفپوش پلی یوریا صنعتی یکی از انواع بسیار کاربردی کفپوش پلی اوره هست که توی مکان‌های صنعتی از جمله کارخانجات و آزمایشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیره تا حین کار نگرانی از بابت خوردگی پوشش روی زمین وجود نداشته باشه. کفپوش پلی یوریا صنعتی خاصیت پوشش ضد خوردگی داره که به دلیل مقاومت و استحکام بالا کاربرد زیادی توی صنعت و مکان‌های سازنده مواد شیمیایی داره. مواد شیمیایی خودشون انواع مختلفی دارن که کفپوش پلی یوریا صنعتی همه مواد شیمیایی مختلف رو پوشش می‌ده و خاصیت پوشش ضد خوردگی خودش رو حفظ می‌کنه.

کفپوش پلی یوریا برای محیط صنعتی

کفپوش پلی یوریا ضد خش

پوشش ضد ضربه و ضد خش از مهم‌ترین عناصر برای یک کفپوش مناسب هستن که اون رو به یک پوشش ضد خوردگی عالی تبدیل می‌کنن. کفپوش پلی یوریا ضد خش یکی از انواع کفپوش‌های پلی یوریا محسوب می‌شه که بیشتر به عنوان یک آپشن نصبی روی تمامی انواع کفپوش پلی اوره عمل می‌کنه! به این صورت که همه انواع کفپوش پلی یوریا دارای خاصیت ضد خش و پوشش ضد ضربه هستن. البته برای عده‌ای از افراد خیلی مهمه که حتما نوع کفپوش پلی یوریا ضد خش این محصول رو تهیه کنن، چون مکانی که ملزم به نصب کفپوش هست باید بدون خش و اثر ضربه باشه. در این صورت هست که شما می‌تونین مستقیما برای تهیه پوشش ضد ضربه کفپوش پلی یوریا ضد خش اقدام کنین. کفپوش پلی یوریا با پوشش ضد ضربه تست‌های لازم شیمیایی، فيزيکی و مکانیکی رو پشت سر گذاشته؛ بنابراین معیارها و استانداردهای لازم برای تهیه و استفاده رو شامل می‌شه.

کفپوش پلی یوریا ضد جرقه (عایق پلی یوریا)

مکان‌هایی در دنیای کاری امروزه در حال فعالیت هستن که ممکنه به هر دلیلی دچار مشکل ایجاد جرقه و مواجهه با خواص و خطرات الکتریسیته قرار بگیرن. از نمونه این مکان‌ها می‌تونیم به انبار مهمات و انبار نگهداری مواد منفجره اشاره کنیم که ملزم به پوشش ضد جرقه و عایق پلی یوریا هستن. کفپوش پلی یوریا ضد جرقه جریان الکتریسیته رو به صورت ساکن از خودش عبور می‌ده و مانع از بروز جرقه و جریان الکتریسیته می‌شه. در حقیقت کفپوش پلی یوریا ضد جرقه یک نوع عایق پلی یوریا هست که درباره الکتریسیته خاصیت عایقی داره. البته کفپوش عایق پلی یوریا برای مکان‌های بسیاری مورد نصب و استفاده قرار می‌گیره.

پوشش آب‌بند کننده سطوح فلزی

سطوح فلزی در مکان‌های مختلفی مشاهده می‌شن که نیاز به پوشش آب‌بند کننده دارن. کفپوش آب‌بند کننده سطوح فلزی معمولا با عنوان کفپوش پلی یوریا پارکینگ شناخته می‌شه که از عبور آب به مقصد زمین جلوگیری می‌کنه. البته این نوع کفپوش با خاصیت پوشش آب‌بند کننده سطوح فلزی توی مکان‌های مختلفی مثل کارخانه‌ها کاربرد داره تا از رسیدن آب به فلز جلوگیری بشه.

پوشش پلی یوریا برای سطح فلزی

پوشش آب‌بند کننده سطوح بتنی

بعضی مکان‌ها سطح بتنی دارن؛ همونطور که واقف هستین رسیدن آب به بتن اصلا توصیه نمی‌شه؛ برای همین توی اکثر مواقع افراد برای جلوگیری از رسیدن آب به بتن از پوشش آب‌بند کننده سطح بتنی استفاده می‌کنن. یکی از خاصیت‌های بارز کفپوش پلی یوریا پوشش آب‌بند کننده سطوح بتنی و فلزی اون هست که جلوی عبور و نفوذ آب به سطح زیرین رو می‌گیره. برای مکان‌هایی مثل پارکينگ، حیاط و حتی بعضی پشت بام‌های بتنی و.. از پوشش پلی اوره آب‌بند کننده سطوح بتنی استفاده می‌شه.

اجرای کفپوش پلی یوریا

کفپوش پلی یوریا رمپ

در حقیقت پوشش آب‌بند کننده سطوح فلزی و پوشش آب‌بند کننده سطوح بتنی ویژگی‌ای از کفپوش پلی یوریا رمپ و پارکینگ هستن که از انواع کفپوش‌ پلی یوریا و کفپوش پلی اوره به حساب میاد. کفپوش پلی یوریا پارکینگ بر روی تمامی سطوح شامل: بتن، فلز، موزائیک، سنگ، چوب، آسفالت و.. اعمال می‌شه. کفپوش پلی یوریا رمپ وزن کمی داره که به همین جهت وزن سازه رو کاهش می‌ده و از هزینه‌های کلان جلوگیری می‌کنه. کفپوش پلی یوریا رمپ مناسب پارکینگ منازل، ساختمان‌ها، استخرها و مکان‌های عمومی هست. همچنین برای ترمیم کفپوش‌ها و سطوح قدیمی و آسیب‌دیده پارکینگ‌ها و استخرها مورد استفاده قرار می‌گیره. کفپوش پلی یوریا پارکینگ یا کفپوش رمپ ویژگی‌های زیادی رو اعم از: امکان شستشوی آسان، قیمت مقرون به صرفه‌، حداکثر طول عمر و.. در بر می‌گیره.

کفپوش پلی یوریا پزشکی

کفپوش پلی یوریا پزشکی به کفپوش پلی یوریا ضد باکتری یا آنتی باکتریال هم شهرت داره که به دلیل یکپارچه بودن، قرارگیری کامل روی سطح مدنظر و سطح بدون درز از بروز و نفوذ باکتری و میکروب پیشگیری می‌کنه و به محل رشد عوامل بیماری‌ زا تبدیل نمی‌شه. قابل شستشو و اعمال مواد شوینده هست و امکان طراحی، خط کشی و رنگ پاشی برای ایجاد خطوط بر روی کفپوش وجود داره. کفپوش آنتی باکتریال به دلیل مقاومت زیادی که داره توی مکان‌هایی مثل، بیمارستان‌ها، اتاق عمل، صنایع دارویی، صنایع کشتارگاه، صنایع غذایی و صنایع بهداشتی مورد نصب و استفاده قرار می‌گیره.

کفپوش پلی یوریا سه بعدی

پلی یوریا سه بعدی از کفپوش‌های زاویه دار یا پرسپکتیو محسوب می‌شه که به نما و جلوه مکان اضافه می‌کنه. این نوع از کفپوش دارای لایه‌ای نیمه شفاف هست که جلوه سه بعدی ایجاد می‌کنن و برای آشپزخانه‌ها خیلی استفاده می‌شن. اما دیزاینر‌ها و طراح‌های دکوراسیون داخلی و خارجی منازل می‌تونن با به کار بردن خلاقیت و شخصیت ایده پرداز خودشون از این نوع از کفپوش‌ها توی جایگاه‌های متعدد و ویژه‌ای استفاده کنن. کفپوش پلی یوریا سه بعدی ضد خوردگی، ضد ضربه و ضد سایش و لغزش هست؛ بنابراین گاهی حتی برای اعمال روی دیوار هم ازش استفاده می‌شه و به علت طول عمر بالا و قیمت مناسبی که داره برای ترمیم سطوح و تعمیرات بسیار مناسب و کارآمد هست. از سوی دیگه، کفپوش پلی یوریا سه بعدی یک نوع عایق پلی یوریا هست که به عنوان یک کفپوش عایق صوتی، عایق حرارتی و مانع نفوذ آب اعمال می‌شه.

مزایای کفپوش پلی یوریا

برای ذکر مزایای کفپوش پلی یوریا و کفپوش پلی اوره اول لازم هست که به ویژگی‌های کلی این کفپوش‌ بپردازیم. البته قبل از توضیح ویژگی‌ها و مزایای کفپوش پلی یوریا لازم به ذکر هست که، تمامی انواع کفپوش پلی یوریا شامل این ویژگی‌ها و مزایا می‌شن.

ویژگی‌های کفپوش پلی یوریا عبارت هستن از: مقاومت در برابر مواد شیمیایی، مقاومت در برابر سایش، لغزندگی، خراش، جرقه، ضربه پذیری بسیار بالا، مقاوم در برابر حرارت، نفوذ پذیری کم و در شرایط بسیاری غیرقابل نفوذ، پوشش آب‌بند کننده سطوح فلزی، پوشش آب‌بند کننده سطوح بتنی، پوشش ضد ضربه، پوشش ضد خوردگی و…

از این رو، کفپوش و پوشش محافظتی پلی اوره و پلی یوریا شامل مزایای زیادی هست که در ادامه مورد شرح قرار می‌دیم.

مقاومت سایشی بالا

کفپوش پلی یوریا به دلیل استفاده از یوریا یا یورتان در ساختار اون، مقاومت و استحکام بسیار بالایی در برابر سایش داره. البته این میزان مقاومت بسته به مقدار استفاده از موارد متفاوت هست و گاهی صرفا برای نرم‌تر کردن سطح کفپوش میزان استفاده از مواد دچار تغییر می‌شه؛ به طور مثال توی کفپوش پلی یوریا ورزشی و سالن‌ها برای اینکه خاصیت نرمی و انعطاف‌پذیری کفپوش بالا بره از مواد مستحکم کم‌تر استفاده می‌شه و بالطبع میزان مقاومت کفپوش کاهش پیدا می‌کنه. اما باز هم کفپوش پلی یوریا همچنان خاصیت مقاومت و استحکام خودش رو به طور کامل حفظ می‌کنه. خاصیت مقاومتی و مستحکم بودن کفپوش پلی یوریا باعث می‌شه بسیاری از کسب‌و‌کارها برای اعمال اون روی سطوح فلزی و بتنی خود دست به کار بشن. البته همونطور که گفته شد مزیت استحکام و مقاومت کفپوش پلی یوریا به خواسته و سفارش افراد متغیر هست.

کفپوش پلی یوریا

انعطاف‌پذیری کفپوش پلی یوریا و کفپوش پلی اوره

از ویژگی‌های بارز و مشخص کفپوش و پوشش محافظتی پلی اوره و پلی یوریا، خاصیت انعطاف‌پذیری و عدم شکنندگی اون هست که باعث می‌شه برای بسیاری از مکان‌های اسپرت مناسب باشه. گاها کفپوش‌ها تنها به دلیل شکستن متعدد و ترک خوردگی توی تایم کوتاه ملزم به تعویض و یا اعمال تعمیرات می‌شن؛ برای همین استفاده از کفپوش پلی یوریا که از مزایای مطرح اون انعطاف‌پذیری و عدم شکنندگی اون هست می‌تونه به اماکنی که نیاز به منعطف بودن سطح دارن کمک قابل توجهی بکنه. البته نباید انعطاف‌پذیری به قدری باشه که کفپوش ویژگی استحکام و مقاومت خودش رو از دست بده. برای همین در بیشتر اوقات این نوع از کفپوش پلی یوریا برای سطوح پارکینگ، اماکن صنعتی و.. پیشنهاد نمی‌شه و برای سالن‌های ورزشی، باشگاه‌ها و.. مطلوب به حساب میاد.

مقاومت نوری کفپوش پلی یوریا

منظور از مقاومت نوری یک محصول این هست که در برابر اشعه نور خورشید دچار تخریب و شکنندگی نشه. این تخریب در مورد کفپوش پلی یوریا به صورت گچی شدن بروز می‌کنه که خوشبختانه این مورد هرگز مشاهده نمی‌شه چون کفپوش پلی یوریا خاصیت مقاومت نوری و عدم تخریب در برابر اشعه خورشید رو دارا هست.

قیمت مناسب در کنار کیفیت مناسب

قیمت کفپوش پلی یوریا بسته به مقدار نصب متفاوته اما به صورت کلی قیمت کاملا مقرون به صرفه‌ای نسبت به جنس و کیفیت مطلوب و متناسب خود ارائه می‌ده که دقیقا همین مورد سبب شده تا افراد به انتخاب این کفپوش منحصر بفرد روی بیارن‌.

کفپوش پلی یوریا از دوستداران طبیعت

کفپوش و پوشش محافظتی پلی اوره و پلی یوریا با توجه به مواد مورد استفاده در ساختار اون یکی از دوستداران طبیعت به حساب میاد و آسیبی به محیط زیست نمی‌رسونه. از اونجایی که بسیاری از محصولات خاصیت شیمیایی دارن و برای طبیعت به عنوان یک عامل تخریب کننده به حساب میان، کفپوش پلی یوریا می‌تونه از نمونه محصولات عالی در جهت حفظ طبیعت و اکوسیستم واقع بشه.

رزین پلی اوره و رنگ پلی یوریا

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراح

رزین پلی اوره ماده‌ای چسبناک هست که توی آب حل نمی‌شه و در ساختار کفپوش پلی یوریا یا کفپوش پلی اوره به کار می‌ره؛ دقیقا به جهت استفاده رزین پلی اوره توی کفپوش پلی یوریا هست که خاصیت منع عبور آب رد به وجود میاره.

رزین پلی اوره با ویژگی‌های متعددی اعم از: چسبندگی بالا، قابلیت ارتجاعی بالا، مقاومت در برابر عوامل مخرب از جمله اشعه خورشید و باران اسیدی، مقاومت بالا نسبت به سایش ترک و ضربه، غیر سمی بودن و مقاومت نسبت به طیف گسترده‌ای از دما، شناخته می‌شه. با ذکر ویژگی‌های رزین پلی اوره کاملا می‌شه فهمید که مزیت‌های کفپوش پلی اوره به جهت استفاده این رزین در ساختار مواد کفپوش هست.

قیمت کفپوش پلی یوریا

همونطور که گفته شد کفپوش و پوشش محافظتی پلی اوره و پلی یوریا قیمت بسیار مناسب و مقرون به صرفه‌ای داره. البته با توجه به متراژ و نوع کفپوش هزینه‌ها و قیمت‌ها به صورت متفاوت اعمال می‌شه. به طور مثال عمدتا هرچه نوع کفپوش انتخابی شما خاص‌تر باشه و متراژ به همون مقدار بالاتر بره، بالطبع قیمت کفپوش پلی یوریا بیشتر خواهد بود. البته کفپوش پلی یوریا به نسبت کفپوش‌های دیگه و کیفیت بالایی که ارائه می‌ده واقعا قیمت مناسبی داره. اینکه طول عمر بالایی رو شامل می‌شه و کیفیت مطلوبی داره به خودی خود شما رو از هزینه‌های تعویض و تعمیرات کفپوش معاف می‌کنه و این مورد سبب می‌شه که قیمت کفپوش پلی یوریا واقعا به صرفه و مناسب به حساب بیاد.

خرید کفپوش پلی یوریا

ما توی این مقاله سعی کردیم تمامی جنبه‌های مربوط به کفپوش پلی یوریا به همراه مزایا، کاربردها و انواع اون بیان کنیم. اما مسئله‌ای که حائز اهمیت هست اینه که شما کفپوش پلی یوریا رو از کجا تهیه و خریداری کنین. مکان یا وب‌سایتی که قراره خدماتش رو به شما ارائه بده باید ویژگی‌های لازم برای فروش کفپوش پلی یوریا با کیفیت رو دارا باشه تا شما برای یک خرید مطمئن بهش مراجعه کنین.

فروش کفپوش پلی یوریا

منیب کوتینگ به عنوان یک مجموعه خدمات‌دهی توی زمینه نقاشی ساختمان و نصب پوشش، مکان مناسبی جهت فروش کفپوش پلی یوریا و پلی اوره و نصب و اعمال اون به سفارش و انتخاب شما هست. این مجموعه با 17 سال تجربه، راهکاری سریع و مطمئن برای اجرای رنگ و پوشش هست که خدمات متعددی در این زمینه به کاربران و مشتریان خود عرضه می‌کنه.